Produkt w kategoriach

Candi, sztyft do ust ochronny, na zajady, 5 ml

Candi, sztyft do ust ochronny, na zajady, 5 ml

20.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL
Paczkomaty Inpost

Opis

Sztyft do ust ochronny, na zajady.

Skład według INCI

Butyl Stearate, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Ethylene/Va Copolymer, Euphorbia Cerifera (Candelilla)Wax, Isopropyl Palmitate, Ozokerite, Paraffin, Paraffinum Liquioum (Mineral) Oil, Propylparaben, Ricinus Communis (Castor) Seeo Oil, Ricinus Communis,Caprylic/Capric Trigliceryde, Tocopheryl Acetate, Chlorqinaldolum, Clotrimazole, Parfum.

Właściwości

Pomadka CANDI działa przeciwbakteryjnie i przeciwdrożdżakowo. Zawarty chlorquinaldol to pochodna 8-hydroksychinoliny mająca działanie przeciwbakteryjne (gronkowce, paciorkowce, pałeczki z rodziny Enterobacteriaceae). Działa również na pierwotniaki i niektóre grzyby (C. albicans). Klotrimazol ma działanie przeciwdrożdżakowe.

Przeznaczenie

Pękające kąciki ust

Stosowanie

Niewielką ilość pomadki nakładać na zmienione kąciki ust 3 razy dziennie. Stosować do czasu ustąpienia zmian oraz przez 3 następne dni.

W przypadku nieustępowania zmian przez 3 dni, należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku ponownego wystąpienia zmian nie należy stosować pomadki lecz zasięgnąć porady lekarza. Pomadka powinna być stosowana przez jedną osobę. Po ustąpieniu zmian pomadkę należy  wyrzucić – nie wolno stosować ponownie ze względu na możliwość przeniesienia bakterii i drożdżaków.

Podczas pierwszego zastosowania może wystąpić uczucie „pieczenia”, które powinno ustąpić w ciągu ok. 15 minut. W trakcie stosowania preparatu unikać nasłonecznienia. Nie korzystać z solarium.

Uwagi

Nie stosować:

  • Ciąża, okres karmienia piersią.
  • Wiek poniżej 12 roku życia.
  • Nie stosować u osób, u których wystąpiły objawy uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
  • Nie stosować bez konsultacji z lekarzem w przypadku występowania cukrzycy, kiły, zakażenia wirusem HIV, leczenia immunosupresyjnego, stosowania chemioterapii oraz w podeszłym wieku.
  • Pomadka przeznaczona jest do stosowania wyłącznie zewnętrznego, tylko w obrębie kącików ust.
  • Nie stosować w przypadku opryszczki.
  • Nie stosować w przypadku opryszczki.
  • Nie połykać.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 813 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
} }