Gastro Up, tabletki do ssania, 16 szt
Gastro Up, tabletki do ssania, 16 szt
0.00 zł

Gastro Up, tabletki do ssania, 16 szt

Gastro Up, tabletki do ssania, 16 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Suplement diety Gastro Up to specjalnie dobrana kompozycja trzech skłądników: alginianu sodu, węglanu magnezu i wyciągu z żurawiny, mających na celu wspomaganie prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego.

Składniki

Opakowanie zawiera 16 tabletek do ssania.
 

Składnik zawartość w 1 tabletce
alginian sodu 400 mg
węglan magnezu 50 mg
żurawina 50 mg


Substancje dodatkowe :
substancja słodząca - sorbitol, aromaty - cytrynowy, pomarańczowy, kwas cytrynowy, substancja przeciwzbrylająca - stearynian magnezu, substancja wiążąca - celuloza mikrokrystaliczna.

Właściwości składników

Alginian sodu to naturalna substancja pozyskiwana z glonów. Dzięki swoim unikalnym właściwościom w kwaśnym środowisku treści żołądkowej tworzy on galaretowatą powłokę, która przylegając do błony śluzowej żołądka oraz przełyku wykazuje działanie ochronne. Z kolei przyjęty po posiłku tworzy tzw. kożuszek unoszący się napowierzchni treści żołądkowej, zapobiegając podrażnieniom przełyku w wyniku zarzuciania treści żołądkowej. Węglan magnezu to substancja, która wykazuje działanie neutralizujące nadmiar kwasu solnego w żołądku, dzięki czemu pomaga eliminować uczucie tzw. zgagi/. Wyciąg z żurawiny zawiera zwiazki, którym przypisuje się wiele prozdrowotnych właściwości, w tym zdolność do powstrzymywania osadzania się na śluzie żołądka bakterii Helicobacter pylori przyczyniającej się m.in. do rozwoju choroby wrzodowej.

Zalecane dzienne spożycie

W zależności od potrzeby ssać po 1 tabletce 1 do 3 razy dziennie. W razie potrzeby dzienną porcję można zwiększyć do 4 tabletek oraz przyjąć 2 tabletki jedna po drugiej. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety Gastro Up można przyjmować pomiędzy posiłkami, po posiłkach, jak również w razie potrzeby przed snem.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25°C), w suchym i zaciemnionym miejscu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.

Producent

FARMA PROJEKT
Józefińska 2
Kraków
Cechy produktu
PRODUCENT

Gastro Up - zastosowanie i działanie

Skład:

węglan magnezu wyciąg z żurawiny alginianu sodu

Postać:

tabletki do ssania

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie:

korzystnie wpływa na przewód pokarmowy

Wskazania:

Suplement diety polecany dla osób ciepiących z powodu zgagi, nadkwasoty. Pomocniczo jako preparat wspomagający w trakcie oraz po zakończeniu leczenia refluksu i choroby wrzodowej.

Dawkowanie:

Doustnie. Ssać po 1 tabletce do 3 razy dziennie. W razie potrzeby dzienną porcję można zwiększyć do 4 tabletek oraz przyjąć 2 tabletki jedna po drugiej.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników pereparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.  Nie zaleca się stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.