Nicorette Freshmint Gum, 4 mg, guma, do żucia, 210szt
143.29 zł

Nicorette Freshmint Gum, 4 mg, guma, do żucia, 210szt

Nicorette Freshmint Gum, 4 mg, guma, do żucia, 210szt
Ostatnia cena produktu
143.29 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lecznicza guma do żucia Nicorette Freshmint Gum wskazana jest w leczeniu uzależnienia od wyrobów tytoniowych poprzez zmniejszenie głodu nikotynowego i objawów odstawiennych występujących po zaprzestaniu palenia.

Skład

Substancją czynną jest 20mg nikotyny z kationitonem co odpowiada 4mg nikotyny. W skład rdzenia wchodzą: podłoże gumy do żucia, ksylitol (E967), żółć chinolinowa (E104), sodu weglan bezwodny, acesulfam potasu (E950), magnezu tlenek, olejek miętowy, lewomentol, w skład otoczki wchodzą: ksylitol (E967), olejek miętowy, guma arabska (E414), tytanu dwutlenek (E171), żółcień chinolinowa (E104), wosk Carnauba (E903). Nie zawiera cukru (sacharozy) ani składników pochodzenia zwierzęcego.

Dawkowanie

  • Gumę należy żuć powoli do momentu poczucia smaku
  • Następnie przerwać żucie i zatrzymać gumę między dziąsłem a policzkiem
  • Należy zacząć żuć ponownie gdy smak zaniknie
  • Czynność tę należy powtarzać przez 30min

Dzieci i młodzież: bez zalecenia lekarza nie należy stosować gumy poniżej 18roku życia.
Dorośli:wstępna dawka powinna zostać ustalona indywidualnie w zależności od stopnia  uzależnienia pacjenta od nikotyny. Zazwyczaj stosuje się 8-12 gum na dobę o odpowiedniej zawartości nikotyny. Nie należy stosować więcej niż 24 gumy na dobę.

Działanie

Gdy pacjent zaprzestaje palenia papierosów i nikotyna przestaje być regularnie dostarczana do organizmu zaczynają pojawiać się różne objawy wynikające z odstawienia nikotyny, między innymi takie jak: drażliwość, niepokój, zaburzenia nastroju, zawroty i bóle głowy oraz zaburzenia snu. Za pomocą gumy do żucia Nicorette FreshMint Gum można im zapobiec lub je osłabić, dostarczając do organizmu w krótkim czasie niewielkie dawki nikotyny. Nikotyna zawrta w gumie Nicorette FreshMint Gum podawana jest w czystej postaci. W odróżnieniu od papierosów, guma ta nie wydziela szkodliwych substancji smolistych ani dwutlenku węgla które powstają w procesie spalania.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na nikotynę lub inne składniki gumy do żucia Nicorette.

Działania niepożądane

Mogą być one podobne do tych, które występują po nikotynie wchłanianej podczas palenia papierosów lub stosowania innych postaci tytoniu. Działania te są w większości zależne od dawki nikotyny.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Nicorette (guma do żucia) - Nicotinum - zastosowanie i działanie

Skład:

nikotyna

Postać:

guma do żucia

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

zwalczanie nałogu palenia

Wskazania:

Leczenie uzależnienia od wyrobów tytoniowych u palaczy tytoniu zdecydowanych na rzucenie nałogu, poprzez złagodzenie głodu nikotyny i objawów wynikających z odstawienia nikotyny.

Dawkowanie:

Dorośli i osoby w podeszłym wieku: należy przyjąć 1 kostkę gumy, gdy poczuje się chęć zapalenia papierosa. Dawkę należy dostosować indywidualnie w zależności od stopnia uzależnienia: osoby słabo uzależnione - guma 2 mg, osoby bardzo uzależnione (powyżej 20 papierosów na dobę) lub osoby, które nie zaprzestały palenia tytoniu po zastosowaniu gumy w dawce 2 mg - guma 4 mg, zwykle stosuje się 8-12 gum na dobę. Dobowa dawka preparatu nie może przekroczyć 24 gum. Należy przyjmować stałą ilość gum przez 3 miesiące, a następnie stopniowo zmniejszać o 1 kostkę gumy dziennie w pierwszym tygodniu i o kolejną w następnym. Kurację należy przerwać, kiedy dawka zmaleje do 1 lub 2 gum na dobę. Nie należy stosować gumy dłużej niż 12 miesięcy, jednak niektórzy ekspalacze tytoniu wymagają dłuższego okresu leczenia. Gumę należy żuć dokładnie i powoli przez 30 minut, zwalniając gdy smak się wzmocni i przyspieszając z powrotem gdy smak zaniknie.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: ból głowy, kaszel, podrażnienie jamy ustnej i gardła. Często: zawroty głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (uczucie dyskomfortu, czkawka, nudności, wymioty), przekrwienie błon śluzowych nosa. Niezbyt często: kołatanie serca. Nadużywanie nikotyny zarówno podczas terapii zastępczej i/lub palenia papierosów może spowodować wystąpienie objawów przedawkowania. Objawy przedawkowania są takie same jak po ostrym zatruciu nikotyną i obejmują: nudności, nadmierne ślinienie, ból brzucha, biegunkę, nadmierne pocenie się, ból głowy, zaburzenia słuchu oraz znaczne osłabienie. Po dużych dawkach objawom tym może towarzyszyć niedociśnienie, słabe i niemiarowe tętno, trudności w oddychaniu, wyczerpanie, zapaść krążeniowa i uogólnione drgawki.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, ciężkie choroby serca, niekontrolowane nadciśnienie, ciężkie zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, czynną chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, przewlekłą chorobę gardła i skurcz oskrzeli, nadczynność tarczycy, guz nadnerczy, cukrzycę.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować wyłączenie po konsultacji z lekarzem. Nikotyna przenika do mleka matki w niewielkich ilościach mogących oddziaływać na niemowlę, nawet w niewielkich dawkach. Aby zmniejszyć narażenie dziecka, produkt należy stosować produkt bezpośrednio po karmieniu piersią.