Nicorette Freshmint Gum, 2 mg, guma, do żucia, 210szt
150.49 zł

Nicorette Freshmint Gum, 2 mg, guma, do żucia, 210szt

Nicorette Freshmint Gum, 2 mg, guma, do żucia, 210szt
Ostatnia cena produktu
150.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Nikotyna zawarta w gumie Nicorette FreshMint Gum podawana jest w czystej postaci. W odróżnieniu od papierosów, guma do żucia Nicorette FreshMint Gum nie wydziela szkodliwych substancji smolistych ani dwutlenku węgla, które powstają w procesie spalania.
 

Skład

Guma do żucia Nicorette FreshMint Gum 2 mg:
Substancją czynną jest 10 mg nikotyny z kationitem, co odpowiada 2 mg nikotyny. W skład rdzenia wchodzą: podłoże gumy do żucia, ksylitol, węglan sodu bezwodny, sodu wodorowęglan, acesulfam potasu, magnezu tlenek, olejek miętowy, lewomentol, w skład otoczki wchodzą: ksylitol, olejek miętowy, guma arabska, tytanu dwutlenek, wosk Carnauba.
Guma do żucia Nicorette FreshMint Gum nie zawiera cukru (sacharozy) ani składników pochodzenia zwierzęcego.

Dawkowanie

Dzieci i młodzież:
Bez zalecenia lekarza nie należy stosować gumy do żucia Nicorette FreshMint Gum u osób poniżej 18 lat.
Dorośli:
Wstępna dawka powinna zostać ustalona indywidualnie w zależności od stopnia uzależnienia pacjenta od nikotyny. Zazwyczaj stosuje się 8-12 gum o odpowiedniej zawartości nikotyny na dobę. Osoby palące o niskim stopniu uzależnienia (Test Fagerstroma uzależnienia nikotynowego (FTND) < 6 lub palenie < 20 papierosów/dobę) powinny rozpocząć leczenie od dawki 2 mg. osoby palące o wysokim stopniu uzależnienia powinny rozpocząć leczenie od dawki 4 mg. Nie należy stosować więcej niż 24 gumy na dobę.

Działanie

Gdy pacjent zaprzestaje palenia papierosów i nikotyna przestaje być regularnie dostarczana do organizmu, zaczynają pojawiać się różne objawy wynikające z odstawienia nikotyny, między innymi takie jak: drażliwość, niepokój, zaburzenia nastroju, zawroty i bóle głowy oraz zaburzenia snu. Za pomocą gumy do żucia Nicorette FreshMint Gum można im zapobiec lub je osłabić, dostarczając do organizmu w krótkim okresie niewielkie dawki nikotyny.

Wskazania

Lecznicza guma do żucia Nicorette FreshMint Gum wskazana jest w leczeniu uzależnienia od wyrobów tytoniowych poprzez zmniejszanie głodu nikotynowego i objawów odstawiennych występujących po zaprzestaniu palenia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h