Deprestonic, płyn, doustny, 100 ml
8.00 zł

Deprestonic, płyn, doustny, 100 ml

Deprestonic, płyn, doustny, 100 ml
Ostatnia cena produktu
8.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Produkt tradycyjnie stosowany w łagodnych stanach napięcia nerwowego, oraz trudnościach z zasypianiem.

Skład

100 g produktu zawiera: Extractum compositum (1:3) ex:
Passiflorae herba, Lupuli strobilo, Valerianae radice (2:2:1) - 100 g.
Ekstrahent- etanol 70% (v/v).
Preparat zawiera 60-7-% etanolu.

Dawkowanie

Tradycyjnie stosuje się podany schemat stosowania:
Dorośli: doustnie po 1 łyżeczce preparatu (około 5 ml) do 3 razy dziennie, w niewielkiej ilości wody. W przypadku trudności z zasypianiem należy przyjąć jedną dawkę przed snem, którą w miarę potrzeby można poprzedzić dodatkową dawką wieczorem. Stosować nie więcej niż 4 dawki na dobę.

Wskazania

Produkt tradycyjnie stosowany w łagodnych stanach napięcia nerwowego, a także w trudnościach z zasypianiem. Skuteczność produktu w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długotrwałym stosowaniu i doświadczeniu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki produktu. Nie stosować u chorych na alkoholizm, padaczkę lub choroby wątroby.

Działania niepożądane

 Brak doniesień dla produktu. Dla korzenia kozłka notowano występowanie zaburzeń żołądkowo-jelitowych (np. nudności, bóle skurczowe w obrębie jamy brzusznej). Po przyjmowaniu ziela męczennicy obserwowano przypadki zapalenia naczyń, nudności, tachykardii. Możliwe jest także wystąpienie reakcji nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.

 W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Dawka jednorazowa leku (5ml) zawiera 2,77g etanolu, co odpowiada 70 ml piwa lub 29 ml wina. Ze względu na zawartość etanolu i brak wystarczających danych produkt nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci poniżej 12 lat. Nie zaleca się stosowania przez okres dłuższy niż 2 tygodnie.
Nie stosować podczas ciąży i karmienia piersią
Z uwagi na wysoką zawartość etanolu oraz składników o działaniu uspokajającym, przez około 2 godziny po przyjęciu leku nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeni mechanicznych w ruchu.

Deprestonic - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

ekstrakt z ziela passiflory ekstrakt z szyszek chmielu ekstrakt z korzenia kozłka

Postać:

płyn

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

zmniejsza napięcie nerwowe ułatwia zasypianie

Wskazania:

Stany napięcia nerwowego i niepokoju. Okresowe trudności z zasypianiem.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 łyżeczka preparatu (około 5 ml) do 3 razy dziennie. W przypadku trudności z zasypianiem należy przyjąć jedną dawkę przed snem, którą w miarę potrzeby można poprzedzić dodatkową dawką wieczorem. Dawka maksymalna: 4 razy po 5 ml na dobę.   Uwaga! Preparat zawiera alkohol.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którtkolwiek ze składników preparatu, chorobę alkoholową, padaczkę, choroby wątroby.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem preparatu należy skonsultować się z lekarzem.