GwiazdoSprytki, kapsułki, 60 szt
39.14 zł

GwiazdoSprytki, kapsułki, 60 szt

GwiazdoSprytki, kapsułki, 60 szt
Ostatnia cena produktu
39.14 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Żelatynowe kapsułki do żucia GwiazdoSprytki zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3- DHA (kwas dokozaheksaenowy).

Składniki

Olej z ryb, mannitol (substancja słodząca), glicerol (substancja do stosowania na powierzchnię), żelatyna, triglicerydy, kwas askorbinowy, aromat pomarańczowy identyczny z naturalnym, ksylitol (nośnik), wosk pszczeli żółty, lecytyna z soi, celuloza (zagęstnik), aspartam (substancja słodząca), octan DL-alfa-tokoferylu, palmitynian retinylu, tlenki żelaza (barwnik), cholekalcyferol.
 

Składniki Zawartość w 1 kapsułce % realizacji zalecanego dziennego spożycia (dzieci pow. 4 r. ż) % realizacji zalecanego dziennego spożycia (dorośli)
Olej z ryb 250,0 mg - -
Omega-3 175,0 mg - -
DHA 125,0 mg - -
Witamina C 37,5 mg 75 63
Witamina A 500 mcg 100 63
Witamina D 3,0 mcg 30 60

Właściwości składników

DHA ma podstawowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju mózgu i intelektu dziecka, a także korzystnie wpływa na aktywność układu sercowo-naczyniowego i koordynację wzrokowo-ruchową. Wysokie skoncentrowanie DHA znajduje się w tkance mózgowej, która tworzy do 20% szarej kory mózgowej i przez to jest najważniejszym kwasem z całej grupy omega-3 w mózgu. Dlatego DHA jest tak ważny w codziennej diecie. Organizm człowieka nie potrafi samodzielnie go wytwarzać, więc musi otrzymywać go wraz z pożywieniem. Najlepszym źródłem DHA są ryby morskie, które niestety są rzadkie w diecie dzieci (większość dzieci nie lubi ryb). Jedna kapsułka GwiazdoSprytków dziennie dostarcza 125 mg DHA. Suplementacja DHA i odpowiednich witamin ma korzystny wpływ na wzrost oraz rozwój centralnego układu nerwowego i rozwój zdolności intelektualnych dziecka. Co więcej, GwiazdoSprytki są bardzo chętnie przyjmowane przez dzieci ze względu na pyszny pomarańczowy smak i formę kapsułki możliwej do żucia.

Zalecane dzienne spożycie

1 kapsułka dziennie, najlepiej po posiłku.

Można połknąć całą kapsułkę lub ją żuć.

Osłonka żelatynowa nie jest źródłem DHA dlatego po połknięciu zawartości można ją wyrzucić.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

  • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
  • Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
  • Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
  • Chronić od wilgoci i światła.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 903 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

WALMARK
Teatralna 9
41-200 Sosnowiec

GwiazdoSprytki - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina D3 (cholekalcyferol) witamina A witamina C (kwas askorbinowy) kwas DHA kwasy Omega-3 olej z ryb

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w kwasy tłuszczowe omega-3 uzupełnia dietę w witaminy

Wskazania:

Uzupełnienie codziennej diety w kwasy omega-3 oraz witaminy. Polecany w zaburzeniach koncentracji, stanach zmęczenia umysłowego i fizycznego oraz przy niedoborach odporności u dzieci. Zawarty w preparacie DHA ma podstawowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju centralnego układu nerwowego oraz mózgu i intelektu dziecka, a także korzystnie wpływa na aktywność układu sercowo-naczyniowego i koordynację wzrokowo-ruchową.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 kapsułka, najlepiej po posiłku. Kapsułkę można połknąć w całości lub żuć. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus