Produkt w kategoriach

ACC, 200 mg, tabletki, 20 szt.

ACC, 200 mg, tabletki, 20 szt.

11.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

ACC MAX - ułatwia odkrztuszanie.

Skład

1 tabletka zawiera 200 mg acetylocysteiny oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, kwas cytrynowy, cyklaminian sodu, sacharyna sodowa, magnezu stearynian, aromat cytrynowy.

Dawkowanie

Lek należy przyjmować po posiłku. Tabletkę należy rozpuścić w 1/2 szklanki wody i wypić natychmiast po rozpuszczeniu. Podczas leczenia należy wypijać odpowiednio dużą ilość płynów (co najmniej 1.5 litra dziennie). Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat: 1 tabletka musująca 2 lub 3 razy na dobę. Dzieci w wieku 6 - 14 lat: 1 tabletka musująca 2 razy na dobę. Tabletkę można też połknąć bez rozgryzania popijając odpowiednią ilością płynu.

Działanie

Zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej, pobudza jej wydzielanie i ułatwia odkrztuszanie.

Wskazania

Preparat rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z zapaleniem oskrzeli związanym z przeziębieniem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Działania niepożądane

  • niezbyt często: zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, ból głowy, szumy uszne,
  • rzadko: zgaga, nudności, wymioty, biegunka, reakcje alergiczne ze świądem, pokrzywką, wysypką, skurczem oskrzeli, przyśpieszeniem bicia serca oraz obniżeniem ciśnienia tętniczego krwi.
     

Opisywano rzadkie przypadki krwawienia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
 

Nie stosować przed snem ze względu na utrudnione odkrztuszanie rozrzedzonej wydzieliny podczas snu. Nie należy stosować leku ACC Max u osób uczulonych na acetylocysteinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, z czynną chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy, z ostrym stanem astmatycznym, ze zmniejszoną zdolnością do odkrztuszania wydzieliny.

Ciąża i karmienie piersią:

  • przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Bez zalecenia lekarza nie należy stosować leku ACC Max dłużej niż 4 do 5 dni.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 834 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus