Kalms, tabletki drażowane, 100 szt.
20.99 zł

Kalms, tabletki drażowane, 100 szt.

Kalms, tabletki drażowane, 100 szt.
20.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Kalms jest lekiem roślinnym o działaniu uspokajającym i ułatwiającym zasypianie.

Skład

1 tabletka zawiera substancje czynne:

  • Lupuli flos pulvis (sproszkowane szyszki chmielu) 45,00 mg
  • Valerianae extractum hydroalcoholicum sicccum (4:1) (wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego) 33,75 mg ekstrahent: etanol 45 - 80% ( V/V )
  • Gentianae extractum siccum (4:1) (wyciąg z korzenia goryczki żółtej) 22,50 mg ekstrahent: etanol 50 % (V/V)

oraz substancje pomocnicze: maltodekstryna, krzemu dwutlenek koloidalny bezwodny, skrobia ku kurydziana, guma arabska, sacharoza, kwas stearynowy, skrobi glikolan sodowy, magnezu stearynian, krzemu dwutlenek koloidalny, shellac varnish (szelak, alkohole farmaceutyczne), sacharoza, wapnia węglan, talk, tytanu dwutlenek, Mastercote white SP0950 G (tytanu dwutlenek, sacharoza, woda oczyszczona, alkohole farmaceutyczne), wosk pszczeli, wosk Carnauba.

Dawkowanie

Lek Kalms należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: W łagodnych objawach napięcia nerwo wego: przyjąć dawkę jednorazową 3 tabletki, do 3 razy na dobę. Maksymalnie do 4 razy na dobę.
Jako środek wspomagający sen: przyjąć dawkę jednorazową 3 tabletki na pół godziny przed planowanym snem. Jeśli to będzie niezbędne można przyjąć jeszcze jedną dawkę wieczorem.

Czas trwania leczenia
Jeżeli po 4 tyg odniach przyjmowania leku Kalms objawy nie ustępują lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.
 

Wskazania

Kalms jest lekiem przeznaczonym do stosowania w łagodnych objawach napięcia nerwowego i jako środek wspomagający sen.

Produkt leczniczy tradycyjnie stosowany w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Kalms:

  • jeśli występuje nadwrażliwość na substancje czynne lub którykolwiek ze składników pomocniczych tego leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Po przyjęciu leku mogą wystąpić zaburzenia żołądka i jelit ( np. nudności, skurcze w jamie brzusznej). Brak danych dotyczących częstości występowania tych działań niepożądanych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek może być przyjmowany przez diabetyków. 1 tabletka zawiera 248 mg sachar ozy (0,02 jednostki chlebowej).
  • Lek Kalms zawiera sacharozę (cukier) . W przypadku nietolerancji niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Chronić od światła i wilgoci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Łączenie z syntetycznymi lekami uspokajającymi nie jest zalecane.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Jeśli pacjent odczuwa senność, nie powinien prowadzić samochodu ani obsługiwać maszyn.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Kalms - Gentiana lutea, Humulus lupulus, Valeriana officinalis - zastosowanie i działanie

Skład:

sproszkowane szyszki chmielu wyciąg waleriany wyciąg z goryczki

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uspokajające ułatwia zasypianie

Wskazania:

Okresy napięcia, stresów i zdenerwowania.

Dawkowanie:

Doustnie. W łagodnych objawach napięcia umysłowego jednorazowo 3 tabletki, do 3 razy dziennie. Maksymalnie do 4 razy na dobę. Jako środek wspomagający sen przyjąć dawkę jednorazową, na pół godziny przed snem.   Uwaga! Jeżeli mimo stosowania preparatu dolegliwości utrzymują się, należy zasięgnąć porady lekarza. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.