Legalon 140, kapsułki, 140 mg, 20 szt
Legalon 140, kapsułki, 140 mg, 20 szt
21.99 zł

Legalon 140, kapsułki, 140 mg, 20 szt

Legalon 140, kapsułki, 140 mg, 20 szt
21.99 zł
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Legalon 140 wzmacnia zdolność regeneracyjną i wydolnościową wątroby. Legalon to lek pochodzenia roślinnego.

Skład

1 kapsułka zawiera:
Sylibi mariani fr.extr.siccum (36 - 44 :1) 173,0-189,0 mg odpowiadające 140 mg silimaryny, w przeliczeniu na silibine. Składniki pomocnicze: talk, stearynian magnezu, barwniki E171, E 172, Polysorbat 80, żelatyna, glicerol, laktoza  do 310,0 mg.

Dawkowanie

Na początku zaleca się przyjmowanie 1 kapsułki 3 razy dziennie. Jako dawkę podtrzymującą przyjmuje się 1 kapsułkę 2 razy dziennie. Przy dłużej utrzymujących się dolegliwościach należy skontaktować się z lekarzem.

Działanie

Zakłada się, że sylimaryna roślinna składnik preparatu Legalon 140, działa jako stabilizator błon komórkowych, dzięki czemu umożliwia ochronę wątroby przed szkodliwymi wpływami czynników toksycznych oraz odtworzenie uszkodzonych komórek.
Przyjmowanie preparatu Legalon 140 przez pacjentów ze schorzeniami wątroby powoduje poprawę samopoczucia, zmniejszenie dolegliwości trawiennych, wzrost łaknienia oraz poprawę ogólnych i laboratoryjnych wyników badań wątroby.

Wskazania

Leczenie stanów po toksycznym uszkodzeniu wątroby; pomocniczo u pacjentów cierpiących na przewlekłe schorzenia zapalne wątroby oraz marskość wątroby.

Przeciwwskazania

Nie stwierdzono.

Działania niepożądane

W odosobnionych przypadkach obserwowano lekkie działanie przeczyszczające.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Lek powinien być stosowany w tym czasie tylko po uprzedniej konsultacji lekarskiej.

Producent

MADAUS

Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Główny składnik
Część ciała
Układy narządowe
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Legalon - Silybi mariani fructus extractum siccum - zastosowanie i działanie

Skład:

suchy ekstrakt z owoców ostropestu plamistego

Postać:

kapsułki twarde

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie:

żółciopędne ochronnie na wątrobę

Wskazania:

Leczenie stanów po toksycznym uszkodzeniu wątroby. Pomocniczo u pacjentów cierpiących na przewlekłe schorzenia zapalne wątroby oraz marskość wątroby.

Dawkowanie:

Doustnie. Na początku zaleca się przyjmowanie 1 kapsułki 3 razy dziennie. Następnie 1 kapsułkę 2 razy dziennie jako dawkę podtrzymującą. Uwaga! Ze względu na brak odpowiednich badań nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 roku życia. Lek nie powinien być zalecany w celu leczenia ostrych zatruć. Należy unikać czynników szkodliwych dla wątroby (jak np. alkohol). W przypadku wystąpienia objawów żółtaczki (jasne do ciemnożółtego przebarwienie skóry, żółte zabarwienie białkówki oczu) należy skonsultować się z lekarzem. Przy dłużej utrzymujących się dolegliwościach należy skontaktować się z lekarzem. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Może niekiedy powodować biegunkę. Brak danych na temat przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn w czasie stosowania leku.

Poinformuj lekarza:

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie należy stosować podczas ciąży oraz podczas karmienia piersią, ze względu na brak dostępnych właściwości badań podczas stosowania leku.