Bilobil, kapsułki, 40 mg, 90 szt.
34.99 zł

Bilobil, kapsułki, 40 mg, 90 szt.

Bilobil, kapsułki, 40 mg, 90 szt.
Ostatnia cena produktu
34.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Bilobil kapsułki są polecane w zaburzeniach krążenia obwodowego i mózgowego.

Skład

(1 kapsułka): 40 mg standaryzowanego suchego wyciągu z liści miłorzębu japońskiego Ginkgo Biloba standaryzowanego na zawartość glikozydów flawonowych (24-29%) i terpenów laktonowych (6-9%) i bilabalidu (2,6-3,2%).
Ekstrahent: aceton 60% (v/v).

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, krzemionka koloidalna bezwodna, skrobia kukurydziana, magnezu stearynian, talk,
otoczka kapsułki: tytanu dwutlenek, żółcień pomarańczowa, czerwień koszenilowa, czerń brylantowa, błękit patentowy, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, żelatyna.

Dawkowanie

Dorośli 1 kapsułka 3 razy na dobę.
Kapsułki należy popić wodą.

Działanie

Kapsułki Bilobil zawierają standaryzowany wyciąg z liści miłorzębu japońskiego. Uważa się, że wyciąg z liści miłorzębu japońskiego poprawia ukrwienie mózgu oraz zapobiega osłabieniu sprawności umyśłowej u osób w podeszłym wieku. Lek łagodzi objawy zaburzenia krążenia mózgowego, takie jak zawroty głowy, szum w uszach. Uważa się również, że wyciąg z liści miłorzębu japońskiego w zaburzneiach ukrwienia kończyn łagodzi uczucie chłodu, a także ból w czasie chodzenia.

Wskazania

Bilobil kapsułki są polecane w zaburzeniach krążenia obwodowego i mózgowego, które objawia się: zaburzeniami pamięci i koncentracji, szumem i dzwonieniem w uszach, uczuciem lęku, zawrotami głowy, zaburzeniami snu. Ponadto lek stosuje się w zaburzeniach krążenia obwodowego.
Pierwsze oznaki poprawy na ogół pojawiają się po miesiącu leczenia. Dla uzyskania bardziej trwałego efektu zaleca się przyjmować Bilobil przynajmniej przez trzy miesiące.

Przeciwwskazania

Nie stosować jeśli stwierdzono u pacjenta nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane

W rzadkich przypadkach może dojść do zaburzeń pokarmwych, bólów głowy lub skórnych reakcji alergicznych (świąd, zaczerwienienie, obrzęk).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Postać
Płeć
Problem
Sposób aplikacji
Główny składnik

Bilobil - Ginkgo biloba - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z liści miłorzębu japońskiego

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

poprawia krążenie

Wskazania:

Osłabienie pamięci i sprawności umysłowej związane z wiekiem. Zawroty głowy, szum w uszach, osłabienie słuchu. Zaburzenie ukrwienia kończyn.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 1 kapsułka 3 razy dziennie po posiłkach. U osób w podeszłym wieku zaleca się stosowanie preparatu przez co najmniej 3 miesiące. Kapsułki forte: w zaburzeniach pamięci i sprawności umysłowej: 1 kapsułka 2-3 razy dziennie; w zaburzeniach krążenia mózgowego, obwodowego i osłabieniu słuchu: 1 kapsułka 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Poprawa następuje po około 3 tygodniach stosowania preparatu, kurację można przedłużyć do 3 miesięcy.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, ból głowy, skórne reakcje nadwrażliwości (świąd, rumień). Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz niedobór laktazy, galaktozemię, zespół zaburzenia wchłaniania glukozy i galaktozy. Gdy przyjmujesz leki zawierające kwas acetylosalicylowy i leki przeciwzakrzepowe (wydłuża się wówczas czas krwawienia), leki moczopędne. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowanie preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem.