Bilobil, kapsułki, 40 mg, 60 szt.
29.49 zł

Bilobil, kapsułki, 40 mg, 60 szt.

Bilobil, kapsułki, 40 mg, 60 szt.
Ostatnia cena produktu
29.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Suchy wyciąg z liści miłorzębu zawiera substancje czynne, które poprawiają krążenie krwi w mózgu oraz zapobiega osłabieniu sprawności umysłowej u osób w podesżłym wieku.

Skład

(1 kapsułka): 40mg suchego wyciągu z liści miłorzębu japońskiego Ginko bilobae folii extractum siccum (35-67%), standaryzowanego na zawartość glikozydów flawonawych (24-29%) i terpenów laktonowych(6-9%) i bilobalidu (2,6-3,2%). Ekstrahent: aceton 60% (v/v).

Dawkowanie

Dorośli: 1kapsułka 3 razy na dobę. Kapsułki należy popić wodą. 
 

Działanie

Lek łagodzi objawy zaburzenia krążenia mózgowego takie jak: zawroty głowy, szum w uszach. W zaburzeniach ukrwienia kończyn łagodzi uczucie chłodu, a także ból w czasie chodzenia.

Wskazania

Preparat stosuje się w zaburzeniach ukrwienia i funkcji mózgu u osób w podeszłym wieku:

  • zaburzenia pamięci i sprawności umysłowej,
  • szum w uszach,
  • zawroty głowy.

Kapsułki Bilobil stosuje się również pomocniczo w zaburzeniach ukrwienia kończyn ( z objawami uczucia zimna w kończynach, bólem w czasie chodzenia).

 

 


Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane

W bardzo rzadkich przypadkach może dojść po przyjęciu leku do zaburzeń pokarmowych, bólów głowy lub skórnych reakcji alergicznych (świąd, zaczerwienienie, obrzęk).

Jeśli wystąpią objawy nadwrażliwości należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 902 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Postać
Płeć
Problem
Sposób aplikacji
Główny składnik

Bilobil - Ginkgo biloba - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z liści miłorzębu japońskiego

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

poprawia krążenie

Wskazania:

Osłabienie pamięci i sprawności umysłowej związane z wiekiem. Zawroty głowy, szum w uszach, osłabienie słuchu. Zaburzenie ukrwienia kończyn.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 1 kapsułka 3 razy dziennie po posiłkach. U osób w podeszłym wieku zaleca się stosowanie preparatu przez co najmniej 3 miesiące. Kapsułki forte: w zaburzeniach pamięci i sprawności umysłowej: 1 kapsułka 2-3 razy dziennie; w zaburzeniach krążenia mózgowego, obwodowego i osłabieniu słuchu: 1 kapsułka 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Poprawa następuje po około 3 tygodniach stosowania preparatu, kurację można przedłużyć do 3 miesięcy.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, ból głowy, skórne reakcje nadwrażliwości (świąd, rumień). Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz niedobór laktazy, galaktozemię, zespół zaburzenia wchłaniania glukozy i galaktozy. Gdy przyjmujesz leki zawierające kwas acetylosalicylowy i leki przeciwzakrzepowe (wydłuża się wówczas czas krwawienia), leki moczopędne. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowanie preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem.