Regulson, fix mieszanka ziołowa przeczyszająca, 2 g, 30 szt
2.75 zł

Regulson, fix mieszanka ziołowa przeczyszająca, 2 g, 30 szt

Regulson, fix mieszanka ziołowa przeczyszająca, 2 g, 30 szt
Ostatnia cena produktu
2.75 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Skład

Jedna saszetka (1g) zawiera: Frangulae cortex 0,5g, Graminis rhizoma 0,25g, Carvi fructus 0,15g, Lini semen 0,1g. Jedna saszetka zawiera 28,5mg związków antranoidowych w przeliczeniu na glukofrangulinę A.

Dawkowanie

1 saszetkę mieszanki (1,0g) zalać 1 szklanką (200 ml) wrzącej wody, zaparzać pod przykryciem 5 – 10 minut. Wypić na noc. Przeczyszczenie następuje po 8 godzinach. Nie należy przyjmować większej dawki niż szklanka naparu przygotowanego z 1 saszetki.

U niektórych pacjentów korzystne może być zastosowanie niższej dawki np. pół szklanki naparu. Zaleca się stosowanie jak najniższej dawki, która u pacjenta powoduje uzyskanie efektu miękkiego stolca. Nie zaleca się stosowania częściej niż 2-3 razy w tygodniu.

Wskazania

zaparcia. Napar ma działanie przeczyszczające, przyspieszające perystaltykę jelit.
 

Przeciwwskazania

nadwrażliwość na korę kruszyny lub związki antranoidowe, nadwrażliwość na którykolwiek z pozostałych składników leku. Niedrożność, zwężenie lub atonia jelit. Nie stosować w stanach zapalnych nerek, w ostrych chorobach zapalnych jelit, takich jak choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie okrężnicy, zapaleniu wyrostka robaczkowego, bólach brzucha niewiadomego pochodzenia, przy odwodnieniu połączonym z utratą elektorolitów. Nie stosować u dzieci do 12 lat.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

nie stosować dłużej niż 710 dni. Jeżeli po 2-3 dniach nie występuje efekt przeczyszczający, należy skonsultować się z lekarzem. Przyjmowanie środków przeczyszczających zawierających korę kruszyny w okresie dłuższym niż zalecany, może prowadzić do przyzwyczajenia, konieczności zwiększenia dawki, atonii jelit i nasilenia zaparć. Produkty te powinno się stosować dopiero, gdy zmiana pożywienia lub preparaty ze środkami pęczniejącymi nie dają efektu terapeutycznego. Nie stosować w przypadku wystąpienia takich objawów jak: silne bóle brzucha, wymioty i wzdęcia, ponieważ mogą one świadczyć o niedrożności jelit. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 951 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h