Kawon, korzeń łopianu, zioło pojedyncze, 50 g
2.49 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Kawon, korzeń łopianu, zioło pojedyncze, 50 g

Kawon, korzeń łopianu, zioło pojedyncze, 50 g
2.49 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Zioła do zaparzania – Korzeń Łopianu

Skład

100 g produktu zawiera 100 g korzeni łopianu.

Dawkowanie

Odwar 1 łyżkę rozdrobnionych korzeni ( ok 5g) zalać 1 szklanką (200 ml) ciepłej wody i ogrzewać do wrzenia, gotować pod przykryciem 3 minuty, odstawić na 15 minut i przecedzić. Odwar stosować do obmywań i okładów na owłosioną skórę głowy.

Wskazania

Odwar z korzeni łopianu jest tradycyjnie stosowany zewnętrznie do płukania owłosionej skóry głowy jako środek wzmacniający włosy. Skuteczność produktu opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Przeciwwskazania

Brak danych.

Działania niepożądane

Dotychczas nie stwierdzono.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 890 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Główny składnik
PRODUCENT

Łopian większy - Arctium lappa - zastosowanie i działanie

Surowce:

korzeń łopianu (Bardanae radix)

Działanie lecznicze:

żółciopędne przeciwłojotokowe odtruwające pobudza przemianę materii przeciwbakteryjne przeciwzapalne wzmacnia włosy

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Łopian większy / Arctium lappa Encyklopedia ziół - Łopian większy / Arctium lappa Encyklopedia ziół - Łopian większy / Arctium lappa

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: W nieżytach żołądka, jelit, wątroby i przewodów żółciowych. Niektórych zaburzeniach przemiany materii, zwłaszcza w okresie pokwitania. Pomocniczo w przewlekłym reumatyzmie stawowym i mięśniowym. Przewlekłe choroby skórne: choroby łojotokowe, wyprysk, świąd, czyraczność. Zewnętrznie: Leczenie wyprysku, trądziku, świądu skóry, czyraków. Wspomagająco przy wypadaniu włosów, spowodowanym łojotokiem czy łupieżem. Wykorzystywany jako składnik kąpieli leczniczych.

Przeciwwskazania:

Ostrzeżenia:

W ciąży i okresie karmienia piersią stosować po konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY