Icy Rub, żel, 50 g
Icy Rub, żel, 50 g
0.00 zł

Icy Rub, żel, 50 g

Icy Rub, żel, 50 g
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Icy Rub Gel - Benzocainum, Mentholum, Thymolum - zastosowanie i działanie

Skład:

mentol tymol benzokaina

Postać:

żel

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Medycyna sportowa Reumatologia

Działanie:

miejscowo znieczulające przeciwbólowe chłodzące

Wskazania:

Do stosowania miejscowego w bólach i zapaleniach mięśni i stawów oraz w przypadku kontuzji sportowych.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Preparat nałożyć na bolące miejsce i wmasowywać. Stosować kilka razy dziennie w zależności od potrzeby. W celu zwiększenia skuteczności preparatu przemyć skórę ciepłą wodą przed nałożeniem żelu. Można stosować również w postaci okładów.   Uwaga! Nie stosować na uszkodzoną skórę. Unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi. Nie stosować u dzieci poniżej 7 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko miejscowe skórne reakcje alergiczne.   Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat może być stosowany w okresie ciąży jedynie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyści dla matki przeważają nad potencjalnymi zagrożeniami dla płodu. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.

Opis

Żel miejscowo znieczulający.

Skład

1 g żelu zawiera: 40 mh mentolu, 20 mg benzokainy oraz 10 mg tymolu. Substancje pomocnicze: karbomer 940, alkohol izopropylowy, parametylu hydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, trietanoloamina, glikol propylenowy, indygotyna, potasu chlorek, sodu chlorek, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Żel wcierać w obolałe miejsca.


Działanie

Przeciwbólowe oraz przciwzapalne.

Wskazania

Stosowany jako środek miejscowo znieczulający w bólach mięśni, stawów, w stanach zapalnych mięśni i stawów, tkanek okołostawowych, stłuczeniach, skręceniach, dyskopatiach, bólach neuralgicznych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Preparatu nie należy stosować u osób z rozpoznaną nadwrażliwością na jakikolwiek środek miejscowo znieczulający o budowie estrowej.Nie stosować u dzieci do 7 roku życia.

Producent

KATO LABORATOIRES
Marszałkowska 138/82
Warszawa
Cechy produktu
PRODUCENT