Tonasen (Melatoninum), 5 mg, tabletki, 30 szt. Data ważności: 30.11.2015r.
29.44 zł

Tonasen (Melatoninum), 5 mg, tabletki, 30 szt. Data ważności: 30.11.2015r.

Tonasen (Melatoninum), 5 mg, tabletki, 30 szt. Data ważności: 30.11.2015r.
Ostatnia cena produktu
29.44 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Tonasen (Melatoninum) Lek zawierający melatoninę.

Data ważności: do końca 30.11.2015r.

Skład

Substancją czynną leku jest melatonina. 1 tabletka zawiera 5 mg melatoniny.

Inne składniki leku to celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna.

Dawkowanie

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.

Zazwyczaj stosowana dawka leku Tonasen to:

W zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych:

- 2 dni przed wylotem na wschód, stosować 1/2 tabletki (2,5 mg) wieczorem 30 minut przed snem

Po przylocie przyjmować przez 4 dni: 1/2 tabletki 30 minut przed snem .

- W przypadku lotów na zachód po przylocie przyjmować przez 4 dni: 1/2 tabletki 30 minut przed snem.

W zaburzeniach snu w związku z pracą zmianową:

- 1 tabletka (5 mg) dziennie na 1 godzinę przed snem.

Tabletkę należy połykać popijając wodą.

Skutki działania melatoniny obserwuje się stopniowo, nierzadko po upływie 2 tygodni zażywania leku.

Działanie

Lek Tonasen zawiera jako substancję czynna hormon melatoninę. Hormon ten występuje naturalnie w organizmie człowieka. Wytwarzany jest przez gruczoł szyszynkę, zlokalizowany w ośrodkowym układzie nerwowym. Odgrywa on ważną role w regulacji biologicznego rytmu okołodobowego. Reguluje godziny snu i czuwania w ciągu doby.

Wskazania

Tonasen jest wskazana jako środek pomocniczy w zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych lub w związku z pracą zmianową oraz ułatwiający regulację rytmu dobowego snu i czuwania u pacjentów niewidomych.

Przeciwwskazania

- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na melatoninę lub którykolwiek z pozostałych składników leku Tonasen;
- w okresie ciąży i karmienia piersią;
- po spożyciu alkoholu;
- gdy występują schorzenia wątroby;
- u pacjentów z depresją.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Tonasen może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Dotychczasowe doniesienia o działaniach niepożądanych melatoniny są skąpe i nie pozwalają na dokładną ocenę. Wydaje się, że melatonina rzadko wywołuje objawy niepożądane.

W trakcie terapii mogą wystąpić bóle głowy, senność, uczucie dezorientacji; może też dojść do obniżenia temperatury ciała. U niektórych osób w czasie stosowania leku mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie leku Tonasen z innymi lekami

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty. Dotychczas nie obserwowano interakcji (oddziaływania) melatoniny z innymi lekami.

Stosowanie leku Tonasen z jedzeniem i piciem

Podczas stosowania leku Tonasen nie należy spożywać alkoholu.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Po zastosowaniu leku, nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych lub Innych urządzeń będących w ruchu.

  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla małych dzieci dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Melatonina - Melatoninum - zastosowanie i działanie

Skład:

melatonina

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

normuje sen

Wskazania:

Wspomagająco w zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych, zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania u pacjentów niewidomych, zaburzeniach snu związanych z zaburzeniami rytmu snu i czuwania (np. w związku z pracą zmianową).

Dawkowanie:

Doustnie. W zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych: 2 dni przed planowanym wylotem na wschód, około godziny 19.00 - 1-3 tabletki (1 mg), 1-2 tabletki (3 mg) lub 1 tabletka (5 mg) i kontynuować przez 4 dni po przylocie na miejsce tę samą dawkę 1 godzinę przed snem. Przy lotach na zachód - 1-3 tabletki (1 mg), 1-2 tabletki (3 mg) lub 1 tabletka (5 mg) 1 godzinę przed snem przez 4 dni po przylocie na miejsce. W zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania u osób niewidomych: 1-3 tabletki (1 mg), 1-2 tabletki (3 mg) lub 1 tabletka (5 mg) około godziny 21.00-22.00. W zaburzeniach snu związanych z zaburzeniami rytmu snu i czuwania (np. w związku z pracą zmianową): 1-3 tabletki (1 mg), 1-2 tabletki (3 mg) lub 1 tabletka (5 mg) dziennie 1 godzinę przed snem. Działanie leku obserwuje się stopniowo, nierzadko po upływie 2 tygodni przyjmowania leku.   Uwaga! Podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu. Nie stosować u dzieci.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko występuje ból głowy, senność, uczucie dezorientacji, może także dojść do obniżenia temperatury ciała, reakcje nadwrażliwości.   Po przyjęciu preparatu nie należy prowadzić pojazdów i wykonywać czynności wymagających koncentracji.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na melatoninę, zaburzenia czynności wątroby, depresję, zaburzenia hormonalne.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosuje się w ciąży i podczas karmienia piersią.