Resoxym, 0,01% krople do nosa, 10 ml
7.81 zł

Resoxym, 0,01% krople do nosa, 10 ml

Resoxym, 0,01% krople do nosa, 10 ml
Ostatnia cena produktu
7.81 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Preparat stosowany w obrzęku błony śluzowej nosa w przebiegu: przeziębienia, grypy, zapalenia zatok przynosowych, ostrego oraz alergicznego nieżytu nosa, zapalenia trąbki słuchowej i ucha środkowego. W diagnostyce w celu zmniejszenia obrzęku błon śluzowych.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Resoxym - Oxymetazolini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek oksymetazoliny

Postać:

aerozol do nosa krople do nosa

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Otolaryngologia Alergologia Medycyna rodzinna

Działanie :

zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa zmniejsza wysięk z błony śluzowej nosa zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa

Wskazania:

Krople: ostry nieżyt nosa pochodzenia wirusowego lub alergicznego, zapalenie zatok. Aerozol: obrzęk błony śluzowej nosa w przebiegu przeziębienia, grypy, zapalenia zatok przynosowych, alergicznego i ostrego nieżytu nosa, zapalenia trąbki słuchowej, zapalenia ucha środkowego oraz w diagnostyce w celu zmniejszenia obrzęku błon śluzowych.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci od 7 roku życia: 2-3 krople 0,05% do każdego otworu nosowego co 10-12 godzin; aerozol: 1 dawka do każdego otworu nosowego 2-3 razy na dobę. Dzieci 2-7 rok życia: 2-3 krople 0,025% co 10-12 godzin do każdego otworu nosowego. Niemowlęta 4-12 miesiąc życia: 1-2 krople 0,01% co 10-1godzinh do każdego otworu nosowego za pomocą nasączonego preparatem wacika. Nie należy stosować kropli u dzieci do ukończenia 3 miesięcy. Nie stosować aerozolu u dzieci poniżej 6 lat. Nie stosować dłużej niż 3 dni.

Możliwe skutki uboczne:

Stosowanie dłużej niż przez 3 dni może niekiedy powodować pieczenie i suchość błony śluzowej nosa oraz jej wtórny obrzęk i przekrwienie (nieżyt polekowy), a także kichanie. Rzadko obserwowano ból i zawroty głowy, kołatanie serca, zaburzenia rytmu, wzrost ciśnienia tętniczego, bezsenność, nerwowość, osłabienie.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na oksymetazolinę lub inny składnik preparatu. Gdy cierpisz na przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa, jaskrę, nadciśnienie tętnicze, nadczynność gruczołu tarczowego, choroby serca, cukrzycę, rozrost gruczołu krokowego. Gdy przyjmujesz leki przeciwdepresyjne (inhibitory MAO, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.