Hydroxyzinum VP, tabletki powlekane, 10 mg, 30 szt
7.99 zł

Hydroxyzinum VP, tabletki powlekane, 10 mg, 30 szt

Hydroxyzinum VP, tabletki powlekane, 10 mg, 30 szt
7.99 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty
BEZPŁATNIE

Hydroxyzinum VP - Hydroxyzini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek hydroksyzyny

Postać:

tabletki syrop

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Psychiatria Dermatologia i wenerologia Alergologia

Działanie :

przeciwwymiotne przeciwhistaminowe przeciwlękowe uspokajające przeciwświądowe

Wskazania:

Objawy lęku, niepokoju i napięcia w przebiegu nerwic. Pomocniczo w organicznych chorobach z towarzyszącymi objawami niepokoju i lęku. Świąd na tle alergicznym (np. w przebiegu przewlekłej pokrzywki, atopowych i kontaktowych dermatoz). Jako lek uspokajający w okresie przygotowania do zabiegów chirurgicznych (m.in. w celu zniesienia lęku i niepokoju).

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania w zależności od stanu i reakcji pacjenta określa lekarz. Tabletki przyjmować po posiłkach, nie rozgryzając i popijając wodą. Podczas leczenia nie należy spożywać alkoholu.

Możliwe skutki uboczne:

Suchość błon śluzowych jamy ustnej, zmęczenie, senność (ustępuje po kilku dniach leczenia lub po zmniejszeniu dawki), niezborność ruchów, drżenie rąk (zazwyczaj spowodowane zastosowaniem znacznie większej dawki niż zalecane), kołatanie serca, skórne reakcje alergiczne. W trakcie długotrwałego leczenia należy okresowo kontrolować czynność układu krwiotwórczego (głównie układu krzepnięcia).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek, jaskrę, przerost gruczołu krokowego. Gdy przyjmujesz leki uspokajające, nasenne, chloramfenikol, penicylinę, Aviomarin. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Leku nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Typ produktu
Postać
Płeć
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT