Clotrimazolum 1%, krem, (Homeofarm), 15 g
Clotrimazolum 1%, krem, (Homeofarm), 15 g
0.00 zł

Clotrimazolum 1%, krem, (Homeofarm), 15 g

Clotrimazolum 1%, krem, (Homeofarm), 15 g
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Klotrymazol jest miejscowo działającym lekiem przeciwgrzybiczym z grupy pochodnych imidazolu.

Skład

Substancja aktywna- klotrymazol 10mg
substancje pomocnicze: polisorbat 60, alkohol cetylowy, alkohol cetostearylowy, wazelina biała, p-hydroksybenzoesan metylu, p-hydroksybenzoesan propylu, woda oczyszczona.

Dawkowanie

O ile lekarz nie zaleci inaczej, krem Clotrimazolum stosuje się 2-3 razy dziennie nanosząc cienką warstwę na skórę zmienioną chorobowo. Po ustąpieniu ostrych stanów choroby lek należy stosować jeszcze przez okres przynajmniej miesiąca.
 

Działanie

W małych stężeniach lek działa fungistatycznie, w dużych grzybobójczo. Zakres działania preparatu obejmuje niemal wszystkie grzyby będące przyczyną zakażeń skórnych u ludzi.

Wskazania

Preparat stosowany w zakażeniach skóry i błon śluzowych drożdżakami, pleśniami, dermatofitami, grzybami dimorficznymi oraz promieniowcami z rodziny Nocardia oraz  w łupież pstrym.

Przeciwwskazania

Uczulenie na jeden ze składników leku oraz pierwszy trymestr ciąży.

Działania niepożądane

W rzadkich przypadkach, podczas stosowania preparatu, może wystąpić łagodny rumień, obrzęk, świąd, pryszcze, złuszczanie naskórka oraz uczucie pieczenia.

Producent

US PHARMACIA
Ziębicka 40
Wrocław
Cechy produktu
PRODUCENT

Clotrimazolum (krem) - Clotrimazolum - zastosowanie i działanie

Skład:

klotrimazol

Postać:

krem

Kategoria:

Dermatologia Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwgrzybicze

Wskazania:

Miejscowe leczenie grzybicy skóry: rąk i stóp, tułowia, podudzi i nóg. W leczeniu łupieżu pstrego, a także w leczeniu zakażeń drożdżakowatych skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych (warg sromowych oraz napletka i żołędzi).

Dawkowanie:

Zewnętrznie. 2-3 razy dziennie smaruje się cienką warstwą kremu chorobowo zmienione miejsca przez okres 2 do 4 tygodni. Nie stosować w okolicach oczu. Uwaga! Jeśli nie ma poprawy po 7 dniach stosowania preparatu, należy skonsultować się z lekarzem. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko miejscowy odczyn alergiczny, pieczenie, świąd, przemijające podrażnienie. Lek nie powoduje upośledzenia sprawność psychofizycznej, zdolności do prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na klotrimazol. Gdy stosujesz miejscowo inne leki przeciwgrzybicze. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w I trymestrze ciąży. W pozostałym okresie ciąży stosować w przypadku, gdy lekarz oceni, że przewidywane korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla płodu. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.