Ambrohexal S, 15 mg / ml płyn doustny, 50 ml
11.34 zł

Ambrohexal S, 15 mg / ml płyn doustny, 50 ml

Ambrohexal S, 15 mg / ml płyn doustny, 50 ml
Ostatnia cena produktu
11.34 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Ambro S jest lekiem mukolitycznym i wykrztuśnym. Zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej i zwiększa jej ilość. Ułatwia odkrztuszanie i oddychanie

Skład

(1 ml - 20 kropli) 15 mg chlorowodorku ambroksolu oraz substancje pomocnicze: kwas cytrynowy, wodorotlenek sodu, p-hydroksybenzoesan metylu, p-hydroksybenzoesan propylu, esencja malinowa, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Jeżeli lekarz nie zalecił inaczej lek przyjmować następująco:
Dzieci do 2 roku życia: 2 razy na dobę po 1/2 ml (10 kropli) płynu,
Dzieci od 2 do 5 roku życia: 3 razy na dobę po 1/2 ml (10 kropli) płynu,
Dzieci od 6 do 12 r.ż.: 2-3 razy na dobę po 1 ml (20 kropli) płynu,
Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż.: przez pierwsze 2-3 dni leczenia 3 razy na dobę po 2 ml (40 kropli) płynu, następnie 3 razy na dobę po 1 ml (20 kropli) płynu lub 2 razy na dobę po 2 ml (40 kropli) płynu.

Lek należy zażywać po posiłkach. Płyn można rozcieńczyć w herbacie, soku owocowym, mleku lub wodzie. W trakcie leczenia zaleca się stosowanie zwiększonej ilości płynów. Zwiększenie podaży płynów przyczynia się do nasilenia działania mukolitycznego preparatu. Nie zaleca się podawania preparatu wieczorem, bezpośrednio przed snem.

Wskazania

Ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych przebiegające z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny:

  • ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli,
  • astma oskrzelowa z zaburzeniami odkrztuszania wydzieliny,
  • rozstrzenia oskrzeli,
  • mukowiscydoza,
  • pomocniczo w celu upłynnienia wydzieliny w stanach zapalnych noso-gardzieli,
  • pomocniczo w rehabilitacji oddechowej w okresie przed i pooperacyjnym.

Przeciwwskazania


Roztworu nie należy stosować w przypadku znanej nadwrażliwości na ambroksol lub inne składniki leku.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Ambrohexal S - Ambroxoli hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek ambroksolu

Postać:

płyn doustny

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Choroby płuc Medycyna rodzinna

Działanie :

wykrztuśne

Wskazania:

Ostre i przewlekłe schorzenia dróg oddechowych z gęstą, nadmiernie lepką wydzieliną. W przewlekłym i ostrym zapaleniu oskrzeli i tchawicy, w przewlekłych zapalnych chorobach płuc, w rozstrzeniach oskrzeli, w spastycznym zapaleniu oskrzeli, w astmie oskrzelowej, w zapaleniu krtani i zatok obocznych nosa, w których istotne dla wyleczenia jest pozbycie się gęstej, zalegającej wydzieliny.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania ustala lekarz.   Uwaga! W trakcie leczenia należy przyjmować większe ilości płynów. Nie zaleca się stosowania preparatu bezpośrednio przed snem.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje nadwrażliwości na lek (wysypka, nudności, wymioty).   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotroyczną, zdolność porowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, osłabiony odruch kaszlowy, owrzodzenia żołądka, dwunastnicy i jelit, zaburzenia funkcji nerek.   Gdy przyjmujesz teofilinę, leki przeciwkaszlowe.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.