Ambro, tabletki musujące, 30 mg, 20 szt
14.22 zł

Ambro, tabletki musujące, 30 mg, 20 szt

Ambro, tabletki musujące, 30 mg, 20 szt
Ostatnia cena produktu
14.22 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Ambro - Ambroxoli hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek ambroksolu

Postać:

tabletki musujące

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Choroby płuc

Działanie :

wykrztuśne ułatwia odkrztuszanie upłynnia wydzielinę dróg oddechowych

Wskazania:

Ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych przebiegające z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny: ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, astma oskrzelowa z zaburzeniami odkrztuszania wydzieliny, rozstrzenia oskrzeli, mukowiscydoza. Pomocniczo w celu upłynnienia wydzieliny w stanach zapalnych noso-gardzieli oraz w rehabilitacji oddechowej w okresie przed- i pooperacyjnym.

Dawkowanie:

Doustnie. O ile lekarz nie zaleci inaczej, u dorosłych początkowo przez 2-3 dni leczenia 1 tabletka 3 razy na dobę, następnie dawkę leku należy zmniejszyć do 1 tabletki 2 razy na dobę. U dzieci stosować wyłącznie na zlecenie lekarza. U dzieci powyżej 6 lat stosujemy 2 razy na dobę po 1/2 tabletki (15 mg). Preparat przyjmować po posiłkach rozpuszczając tabletki w szklance wody.   Uwaga! Podczas leczenia zaleca się przyjmowanie zwiększonej ilości płynów. Nie zaleca się przyjmowania preparatu bezpośrednio przed snem.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko występują reakcje nadwrażliwości (odczyny skórne lub śluzówkowe, obrzęk twarzy, duszność, dreszcze). Rzadko zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (bóle brzucha, nudności, zaparcie). Rzadko może wystąpić suchość jamy ustnej i dróg oddechowych, zwiększenie wydzielania śliny, wodnisty wyciek z nosa, trudności w oddawaniu moczu.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na chlorowodorek amroksolu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, zaburzenia transportu śluzu w oskrzelach i dużą ilością wydzieliny (np. w rzadko występującym zespole nieruchomych rzęsek), chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy.   Gdy przyjmujesz leki przeciwkaszlowe.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.