Nizoral, 2% krem, (20 mg / g), 30 g
Nizoral, 2% krem, (20 mg / g), 30 g
24.99 zł

Nizoral, 2% krem, (20 mg / g), 30 g

Nizoral, 2% krem, (20 mg / g), 30 g
24.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Miejscowe leczenie grzybicy skóry tułowia, pachwin, rąk i stóp.

Skład

Substancja czynna: ketokonazol 20 mg/g.
Substancje pomocnicze: glikol propylenowy, alkohol stearylowy, alkohol cetylowy, monostearynian sorbitanu, polisorbat 60, mirystynian izopropylu, siarczan sodu bezwodny, polisorbat 80, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Raz na dobę pokryć lekiem Nizoral krem chrobowo zmienione miejsca na skórze oraz skórę bezpośrednio do nich przylegającą.

Działanie

Lek w postaci kremu zawiera substancję czynną ketokonazol działa na dermatofity z rodzaju: Trichophyton, Epidermophyton, Microsporum i drożdżaki z rodzaju Candida i Malassezia (Pityrosporum).

Wskazania

Miejscowe leczenie grzybicy skóry tułowia, pachwin, rąk i stóp wywołanych następującymi dermatofitami: Trichophyton, Trichophyton floccosum, Epidermophyton floccosum, Microsporum canis , a także drożdżycy skóry i łupieżu pstrego(Pityriasis versicolor). Lek Nizoral krem także jest zalecany w leczeniu łojotokowego zapalenia skóry, związanego z obecnością drożdżaka Pityrosporum ovale.

Przeciwwskazania

Jeśli u pacjenta stwierdzobo uczulenie (nadwrażliwość) na ketokonazol lub na którykolwiek z pozostałych skłądników leku.

Producent

MCNEIL C/O JOHNSON&JONHSON

Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Część ciała
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Nizoral (krem) - Ketoconazolum - zastosowanie i działanie

Skład:

ketokonazol

Postać:

krem

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwgrzybicze

Wskazania:

Grzybice skóry (tułowia, podudzi, rąk i stóp) wywołane przez dermatofity i drożdżaki, łupież pstry, łojotokowe zapalenie skóry.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. W grzybicy i drożdżycy skóry oraz łupieżu pstrym krem nanosi się raz dziennie na zmiany skórne. W łojotokowym zapaleniu skóry - w zależności od nasilenia objawów - krem stosuje się raz lub 2 razy dziennie przez 2-4 tygodnie, a następnie prowadzi leczenie podtrzymujące stosując preparat 1-2 razy w tygodniu. Czas trwania leczenia: łupież pstry i drożdżyce 2-3 tygodnie, grzybica kończyn 2-4 tygodnie, grzybica tułowia 3-4 tygodnie, grzybica stóp 4-6 tygodni. Kremu nie należy stosować do oczu.

Możliwe skutki uboczne:

Może wystąpić podrażnienie i pieczenie skóry, rumień, reakcje nadwrażliwości.

Poinformuj lekarza:

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.