Micetal, 1%, żel, 100 g
Micetal, 1%, żel, 100 g
0.00 zł

Micetal, 1%, żel, 100 g

Micetal, 1%, żel, 100 g
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Micetal - Flutrimazolum - zastosowanie i działanie

Skład:

flutrimazol

Postać:

żel krem płyn do stosowania na skórę

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwgrzybicze

Wskazania:

Krem i płyn: grzybice powierzchowne skóry nieowłosionej (stóp, pachwin, kończyn, tułowia, twarzy) oraz grzybice skóry owłosionej twarzy, kandydozy skóry, łupież pstry. Żel: łupież owłosionej skóry głowy, łojotokowe zapalenie skóry.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Żel: 3 razy w tygodniu nanosi się preparat na skórę głowy i rozprowadza, delikatnie masując. Po 3-4 minutach żel należy spłukać wodą. Leczenie trwa 4 tygodnie. Krem i płyn do natryskiwania na skórę: raz dziennie (najlepiej wieczorem) nanosi się preparat na chorobowo zmienioną skórę (w przypadku łupieżu pstrego - stosuje się na całe ciało płyn do natryskiwania). Czas leczenia: w łupieżu pstrym - 1-2 tygodnie; w grzybicy tułowia - 2-3 tygodnie; w kandydozie skóry - 2-4 tygodnie; w grzybicy stóp i grzybicy międzypalcowej - 4 tygodnie.   Preparat stosuje się u dorosłych i dzieci powyżej 10 roku życia. Nie stosować do oczu i na błony śluzowe.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Uczucie pieczenia, podrażnienie lub świąd skóry, rumień w miejscu stosowania. Najczęściej działania niepożądane występują u chorych na łupież pstry stosujących preparat w postaci płynu na całe ciało. Natomiast nie występują w czasie stosowania leku w postaci żelu na niewielkie powierzchnie skóry.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na pochodne imidazolu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku zadecydowanej konieczności. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.

Opis

Micetal w postaci żelu jest miejscowo stosowanym lekiem przeciwgrzybicznym zawierającym czynną flutrimazol, z grupy pochodnych imidazolu. Mechanizm działania flutrimazolu polega na zaburzeniu syntezy ergosterolu, składnika błony komórkowej grzybów. Flutrimazol działa na drożdżaki, dermatofity i niektóre pleśnie. Flutrimazol zastosowany miejscowo na skórę w postaci żelu wchłania się do krwioobiegu w minimalnym stopniu.

Skład

1 g żelu zawiera:
Substancję czynną: 10 mg flutrimazolu,
Substancje pomocnicze: polisorbat 20, estry glukozy z kwasem kaprylowym i kaprynowym (dyspersja 60%) kokamidopropylu betainian (30%) , akrylo/stearylo-20 metakrylanu kopolimer (30%) diazolidynylomocznik, dimetikopropylo PG betainian (30%), sodu wodorotlenek (10%), kompozycja zapachowa "Timly" Robertet, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Micetal jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę.
Dorośli i dzieci powyżej 10 lat: lek stosuje się 3 razy w tygodniu przez okres 4 tygodni. Lek należy delikatnie wmasować w owłosioną skórę głowy i jej okolice, pozostawić go na skórze przez 3 do 4 minut, a następnie dokładnie spłukać dużą ilością wody.
Jeśli objawy grzybicy nie ustąpią po 4 tygodniach stosowania leku, należy zgłosić się do lekarza w celu zweryfikowania rozpoznania..

Wskazania

Lek Micetal stosuje się w miejscowym leczeniu łupieżu owłosionej skóry głowy i łojotokowego zapalenia skóry.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Micetal w przypadku nadwrażliwości na flutrimazol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wchodzącą w jego skład, a także na inne leki z grupy pochodnych imidazolu.

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 10 lat.

Przed zastosowaniem u kobiet w okresie ciąży i w okresie karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.

Działania niepożądane

Nie można wykluczyć reakcji nadwrazliwości. Wystąpienie skórnych reakcji jest wskazaniem do odstawienia preparatu.

Producent

J.URIACH & CIA SA

Cechy produktu
PRODUCENT