Micetal, 1%, krem, 15 g
Micetal, 1%, krem, 15 g
0.00 zł

Micetal, 1%, krem, 15 g

Micetal, 1%, krem, 15 g
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Micetal - Flutrimazolum - zastosowanie i działanie

Skład:

flutrimazol

Postać:

żel krem płyn do stosowania na skórę

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwgrzybicze

Wskazania:

Krem i płyn: grzybice powierzchowne skóry nieowłosionej (stóp, pachwin, kończyn, tułowia, twarzy) oraz grzybice skóry owłosionej twarzy, kandydozy skóry, łupież pstry. Żel: łupież owłosionej skóry głowy, łojotokowe zapalenie skóry.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Żel: 3 razy w tygodniu nanosi się preparat na skórę głowy i rozprowadza, delikatnie masując. Po 3-4 minutach żel należy spłukać wodą. Leczenie trwa 4 tygodnie. Krem i płyn do natryskiwania na skórę: raz dziennie (najlepiej wieczorem) nanosi się preparat na chorobowo zmienioną skórę (w przypadku łupieżu pstrego - stosuje się na całe ciało płyn do natryskiwania). Czas leczenia: w łupieżu pstrym - 1-2 tygodnie; w grzybicy tułowia - 2-3 tygodnie; w kandydozie skóry - 2-4 tygodnie; w grzybicy stóp i grzybicy międzypalcowej - 4 tygodnie.   Preparat stosuje się u dorosłych i dzieci powyżej 10 roku życia. Nie stosować do oczu i na błony śluzowe.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Uczucie pieczenia, podrażnienie lub świąd skóry, rumień w miejscu stosowania. Najczęściej działania niepożądane występują u chorych na łupież pstry stosujących preparat w postaci płynu na całe ciało. Natomiast nie występują w czasie stosowania leku w postaci żelu na niewielkie powierzchnie skóry.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na pochodne imidazolu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku zadecydowanej konieczności. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.

Opis

Micetal jest miejscowym lekiem przeciwgrzybicznym z grupy pochodnych imidazolowych.

Skład

100 g kremu zawiera:

substancja czynna: flutrimazol 1 g

substancje pomocnicze: alkohol benzylowy, makrogolu eter cetostearylowy 20-22, alkohol cetylostearylowy, monostearynian glicerolu 40-50, adypinian diizopropylu, bezwodny wodorofosforan dwusodowy, dwuwodny dwuwodorofosforan dwusodowy, makrogol 400, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Preparat stosuje się u dorosłych i dzieci powyżej 10 r.ż. Raz dziennie (najlepiej wieczorem) nanosi się preparat na chorobowo zmienioną skórę. Czas leczenia: w łupieżu pstrym - 1-2 tyg.; w grzybicy tułowia - 2-3 tyg.; w kandydozie skóry - 2-4 tyg.; w grzybicy stóp i grzybicy międzypalcowej - 4 tyg.

Działanie

 Podobnie jak inne leki z tej grupy, micetal hamuje biosyntezę ergosterolu poprzez zahamowanie aktywności 14&-demetylazy lanosterolu, co prowadzi do zmian w obrębie błony komórkowej.

Wskazania

Preparat jest przeznaczony do miejscowego leczenia: grzybicy powierzchniowej skóry nieowłosionej (grzybica stóp, pachwin, kończyn, tułowia, twarzy) oraz grzybicy skóry owłosionej, spowodowanej przez grzyby z rodzaju Trichophyton (T. rubrum, T. mentagrophytes, T. tonsurans), Microsporum (M. canis, M. gypseum) lub Epidermomphyton floccosum; zakażeń drożdżakowych skóry, wywołanych przez Candida (C. albicans, C. parapsilosis, C. guillermondii, C. tropicalis) oraz łupueżu pstrego, wywołanego przez Pityrosporum ovale (Malescezia furfur).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na pochodne imidazolu lub składniki pomocnicze preparatu, dzieci do 10 r.ż. (brak badań klinicznych).

Działania niepożądane

Częstość działań niepożądanych wynosiła 8%, najczęściej było to niewielkie pieczenie, podrażnienie i świąd skóry oraz rumień w miejscu zastosowania produktu leczniczego.

Producent

J.URIACH & CIA SA

Cechy produktu
PRODUCENT