Bioflax, proszek do sporządzenia zawiesiny doustnej, 200 g
Bioflax, proszek do sporządzenia zawiesiny doustnej, 200 g
0.00 zł

Bioflax, proszek do sporządzenia zawiesiny doustnej, 200 g

Bioflax, proszek do sporządzenia zawiesiny doustnej, 200 g
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek Bioflax jest lekiem roślinnym stanowiącym odolejone nasiona lnu zwyczajnego. Lek ma psotać proszku do sporządzania śluzowatej zawiesiny doustnej. Jest to tradycyjny produkt leczniczy zalecany do stosowania w określonych wskazaniach wyłącznie na podstawie długotrwałego użycia.

Skład

jednoskładnikowy produkt roślinny zawierający 100% nasion lnu zwyczajnego Linum usitatissimum L. Substancją aktywną jest śluz lniany, którego zawartość wynosi 15%.

Dawkowanie

Sposób stosowania i droga podania:
Dorośli, młodzież powyżej 12 rolu życia oraz osoby starsze: lek przyjmować doustnie w postaci zawiesiny z 1 łyżeczki (ok. 4 g) proszku 1-3 razy na dobę.
Instrukcja przygotowania leku:
1 łyżeczkę Bioflaxu zalać nie mniej niż 150 ml wrzącej wody, odstawić na 10 minut, często mieszając do spęcznienia śluzu i uzyskania jednolitej konsystencji. Przygotowywany kleik pić najlepiej przed posiłkami.

Działanie

Bioflax jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania jako środek osłaniający w łagodnych dolegliwościach przewodu pokarmowego.

Wskazania

stany zapalne i owrzodzenia żołądka i dwunastnicy, zaparcia nawykowe, stany zapalne jamy ustnej i gardła.
 

Przeciwwskazania

Nie stosować jeśli występuje:

  • potencjalna lub istniejąca niedrożność przewodu pokarmowego
  • zwężenie przełyku, części wpustowej żołądka lub innych części przewodu pokarmowego, trudności w połykaniu
  • niedrożność porażenna jelita grubego (skręt jelit)
  • nagła zmiana w rytmie wypróżniania lub wyglądzie stolca utrzymująca się dłużej niż dwa tygodnie
  • nadwarżliwość (uczulenie) na siemię lniane.

Działania niepożądane

Jak każdy lek Bioflax może powodować działania niepożądane:
Podczas stosowania leku często występują wzdęcia (u 1-10% pacjentów). Należy w tym przypadku odstawić lek i skonsultować się z lekarzem. Nadwrażliwość (uczulenie) na nasienie lnu występuje bardzo rzadko (u mniej niż 0,01% pacjentów, w tym pojedyncze przypadki). W przypadku reakcji alergicznej należy lek natychmiast odstawić i powiadomić lekarza.
Brak doniesień na temat ciężkich działań niepożądanych nasienia lnu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Zachować szczególną ostrożność stosując Bioflax:

  • Lek należy przygotować z wystarczającą ilością wody i odczekać często mieszając do całkowitego i równomiernego spęcznienia śluzu. Prawidłowy sposób przygotowania leku zapobiega dalszemu pęcznieniu śluzu w przełyku, zaleganiu niespęczniałych grudek w żołądku i zaburzeniom drożności jelit.
  • Badania na zdrowych kobietach sugerują zwiększenie ilości hormonów (estrogenów) po spożyciu siemienia lnu. Ze względu na brak wystarczających danych dotychących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania leku u kobiet z guzami hormono-zależnymi.
  • Osoby z objawami takimi, jak nudności, wymioty przed zastosowaniem leku powinny skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku Bioflax z jedzeniem i piciem:
Kleik z leku Bioflax najlepiej wypić przed posiłkiem. Podczas posiłków należy przyjmować odpowiednią ilość płynów (co najmniej 1,5 litra dziennie).
Stosowanie leku Bioflax u dzeici:
Ze wzglądu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa - nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku do 12 lat.
Ciąża i karmienie piersią:
Ze wzglądu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa - nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży i karmienia piersią.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
Stosowanie leku nie ogranicza zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi urządzeń mechanicznych będących w ruchu.
Stosowanie innych leków:

  • Związki śluzowe osłaniają śluzówkę przewodu pokarmowego, co może opóźnić wchłanianie innych leków. Inne lekarstwa należy więc przyjmowaę co najmniej 1/2 przed lub 1 godzinę po spożyciu leku Bioflax.
  • Leki osłabiające perystaltykę jelit (np. opioidy, loperamid) można przyjmować w tym samym czasie co Bioflax wyłącznie pod nadzorem lekarza.
Cechy produktu