Kwiat rumianku, zioło pojedyncze, Herbapol Kraków, 50 g
Kwiat rumianku, zioło pojedyncze, Herbapol Kraków, 50 g
0.00 zł

Kwiat rumianku, zioło pojedyncze, Herbapol Kraków, 50 g

Kwiat rumianku, zioło pojedyncze, Herbapol Kraków, 50 g
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Surowiec leczniczy działający przeciwzapalnie i przeciwskurczowo dla układu pokarmowego, ma też działanie przeciwalergiczne. Użyty zewnętrznie przeciwdziała stanom zapalnym skóry, owrzodzeniom skóry, hemoroidom, zwalcza rumień,łagodzi oparzenia słoneczne i termiczne I i II stopnia.

Skład

Koszyczek rumianku-100 g

Dawkowanie

Tradycyjnie stosuje się podany schemat stosowania:

Napar do użytku wewnętrznego: 1 płaską łyżkę surowca (ok 3 g) zalać szklanką wrzącej wody (ok. 200 ml), naparzać 10 min. pod przykryciem, przecedzić. Pić po 1 szklance naparu w razie wystąpienia lub nasilenia się objawów, maksymalnie 3 razy dziennie.

Na skóę i błony śluzowe: używa się 3-10% naparów (2-6 łyżek surowca na 200 ml wrzącej wody). Miejsca chorobowo zmienione przemywać kilka razy dziennie (przeważnie 3-4 razy) w zależności od nasilenia stanu zapalnego.

 

Wskazania

Doustnie: napar stosuje się tradycyjnie w objawach dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego takich jak: łagodne stany skurczowe, wzdęcia, odbijanie.

Zewnętrznie: na skórę i błony śluzowe: w łagodnych stanach zapalnych skóry i błon śluzowych, do płukania jamy ustnej i gardła, do okładów na skórę, także przemywania okolic odbytu.

Przeciwwskazania

Uczulenie na rumianek lub inne rośliny z rodziny złożonych.

Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko obserwowano reakcje nadwrażliwości na rumianek. Mogą także wystąpić krzyżowe rekacje nadwrażliwości u osób uczulonych na inne rośliny z rodziny Compositae. Istnieją bardzo rzadkie doniesienia o wystąpieniu poważnych reakcji alergicznych po spożyciu rumianku. W przypadku wystąpienia wymienionych działań niepożądanych, zaczerwienienia skóry lub świadu, należy przerwać stosowanie naparu i poinformować o tym lekarza.

Producent

HERBAPOL KRAKOW
Chałupnika 14
Kraków
Cechy produktu
PRODUCENT