Vratizolin, 30 mg / g, krem, 3 g
Vratizolin, 30 mg / g, krem, 3 g
20.99 zł

Vratizolin, 30 mg / g, krem, 3 g

Vratizolin, 30 mg / g, krem, 3 g
20.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Lek Vratizolin ma postać kremu do stosowania miejscowego na skórę. Lek zawiera substancję czynną denotywir o działaniu przeciwwirusowym.

Skład

1 g leku zawiera 30 mg denotywiru.
Inne składniki leku to alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, cetylu palmitynian 15, wazelina biała, glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, sodu laurylosiarczan, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest do stosowania miejscowego na skórę.
Przed zastosowaniem i po zastosowaniu leku należy umyć ręce, aby nie dopuścić do przeniesienia zakażenia na inne partie skóry. Leczenie opryszczki należy rozpocząć z chwilą pojawienia się pierwszych objawów, np. swędzenia i pieczenia.
O ile lekarz nie zaleci inaczej, zmianę opryszczkową należy smarować kilka razy na dobę niewielką ilością kremu. Leczenie trwa zwykle około 5 dni.
U osób zakażonych wirusem mogą wystąpić nawroty choroby-wówczas jest konieczne natychmiastowe zastosowanie leku Vratizolin w celu zapobieżenia tworzenia się pęcherzyków.

Działanie

Denotywir jest substancją o działaniu przeciwwirusowym.

Wskazania

Leczenie opryszczki warg i twarzy wywołanej przez wirusa opryszczki zwykłej (Herpes simplex).

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Vratizolin, jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na denotywir lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy stosować leku na błony śluzowe np. ust lub oczu. Nie wolno stosować leku w leczeniu opryszczki narządów płciowych.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić objawy nadwrażliwości, reakcje miejscowe, jak podrażnienia skóry  w miejscu zastosowania leku, kontaktowe zapalenie skóry.
Ze względu na zawartość alkoholu cetylowego i alkoholu stearylowego, lek może powodowaą miejscową reakcję skórną, ze względu na zawartość glikolu propylenowego, lek może powodować podrażnienie skóry, a ze względu na zawartość metylu parahydroksybenzoesanu  i propylu parahydroksybenzoesanu, lek może powodować reakcje alergiczne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania leku Vratizolin u kobiet w ciąży, ze względu na brak danych dotyczących wpływu leku na przebieg ciąży. Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią, gdyż nie wiadomo czy denotywir przenika do mleka matki.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Producent

PHARMASWISS
Jankovcova 1569/2c
Praga, Republika Czeska
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Część ciała
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Vratizolin - Denotivirum - zastosowanie i działanie

Skład:

denotivir

Postać:

krem

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Choroby zakaźne i pasożytnicze Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwwirusowe

Wskazania:

Leczenie opryszczki warg i twarzy wywołanej przez wirusa opryszczki zwykłej (Herpex Simplex).

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Lek stosuje się miejscowo na chorobowo zmienioną skórę 2-3 razy na dobę. Przed zastosowaniem i po zastosowaniu kremu należy umyć ręce. Leczenie opryszczki należy rozpocząć z chwilą pojawienia się jej pierwszych objawów, np.: swędzenia i pieczenia. Leczenie trwa zwykle około 5 dni.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje nadwrażliwości.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na denotywir lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.