Liść babki lancetowatej, zioło pojedyncze (H.L.), 50 g
2.32 zł

Liść babki lancetowatej, zioło pojedyncze (H.L.), 50 g

Liść babki lancetowatej, zioło pojedyncze (H.L.), 50 g
Ostatnia cena produktu
2.32 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Babka lancetowata - Plantago lanceolata - zastosowanie i działanie

Surowce:

liść babki (Plantaginis folium)

Działanie lecznicze:

przyspiesza regenerację naskórka przeciwzapalne wykrztuśne powlekająco i ochronnie na podrażnioną błonę śluzową gardła rozkurcza mięśnie gładkie

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Babka lancetowata / Plantago lanceolata

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Nieżyty górnych dróg oddechowych. Zawarte w babce lancetowatej związki czynne pobudzają wytwarzanie śluzu w oskrzelach, rozrzedzają go. Wspomaga to oczyszczanie dróg oddechowych. Śluzy zawarte w babce lancetowatej łagodzą też suchy kaszel oraz działają osłaniającą na przewód pokarmowy. Działanie to jest szczególnie cenne w stanach zapalnych przewodu pokarmowego, wrzodach żołądka i/lub dwunastnicy. Zewnętrznie: Stany zapalne skóry i błon śluzowych jamy ustnej i gardła, trudno gojące się rany, oparzenia, owrzodzenia, ukąszenia owadów, zapalenie spojówek, świąd i stany zapalne narządów rodnych.

Możliwe skutki uboczne:

W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia:

Jeśli objawy nasilą się lu nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem. Z powodu braku danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się przyjmowania leku przez kobiety w okresie ciąży i karmienia piersią. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.