Kwiat lawendy, zioło pojedyncze, 50 g
4.79 zł

Kwiat lawendy, zioło pojedyncze, 50 g

Kwiat lawendy, zioło pojedyncze, 50 g
Ostatnia cena produktu
4.79 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Kwiat lawendy.

Skład

Kwiat lawendy 100%.

Dawkowanie

1 łyżkę kwiatów zalać 1 1/2 szklanki wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 15 min. Odstawić na 10 min. i przecedzić. Pić po 1/2 szklanki naparu 3 razy dziennie między posiłkami jako środek wiatropędny lub po 1/2 szklanki naparu po jedzeniu rano i wieczorem jako środek uspokajający.

Działanie

Uspokajające

Wskazania

Tradycyjnie w łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz w łagodnych zaburzeniach trawienia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na kwiat lawendy lub inne rośliny z rodziny Wargowych.

Działania niepożądane

Reakcje alergiczne u osób uczulonych. Częste stosowanie naparu z kwiatu lawendy może wywołać bóle kurczowe oraz kolkę w obrębie przewodu pokarmowego. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 915 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Lawenda - Lavandula - zastosowanie i działanie

Surowce:

olejek lawendowy (Lavandulae oleum) kwiat lawendy (Lavandulae flos)

Działanie lecznicze:

odkażające miejscowo rozgrzewające rozkurczające uspokajające

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Lawenda / Lavandula Encyklopedia ziół - Lawenda / Lavandula Encyklopedia ziół - Lawenda / Lavandula

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrzne: Łagodne zaburzenia trawienne z objawami nadmiernej fermentacji, zatrzymaniem gazów, osłabieniem perystaltyki jelit i zmniejszeniem łaknienia, szczególnie u dzieci i osób w podeszłym wieku. Stany niepokoju, trudności w zasypianiu, nerwicowe dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Zewnętrzne: Nerwobóle, zakażenia bakteryjne skóry. Olejek lawendowy wykorzystywany jest do inhalacji w schorzeniach górnych dróg oddechowych, przeziębieniach z kaszlem i katarem, zapaleniu zatok przynosowych. Masaż z użyciem olejku łagodzi bóle mięśniowe i reumatyczne. Kąpiele z dodatkiem lawendy zmniejsza napięcie mięśni, łagodzi stany napięcia nerwowego i ułatwia zasypianie. Związki zawarte w olejku działają odstraszająco na owady.

Przeciwwskazania:

:przeciwwskazania

Możliwe skutki uboczne:

Olejek podany doustnie w zbyt dużej dawce drażni błony śluzowe żołądka i jelit, wywołuje stany zapalne, oraz może powodować podrażnienie nerek i pęcherzyków płucnych.

Ostrzeżenia:

Nie stosować bezpośrednio na skórę olejku nierozcieńczonego olejem roślinnym lub olejem do masażu. Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.