Doppelherz Energovital Tonik K, płyn doustny, 750ml
36.49 zł

Doppelherz Energovital Tonik K, płyn doustny, 750ml

Doppelherz Energovital Tonik K, płyn doustny, 750ml
Ostatnia cena produktu
36.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Nowy mocniejszy skład, doskonały smak. "K" oznacza "mocny" (Kraft)  i  "ziołowy" (Kraut).
 

Skład

20 ml płynu (pojedyncza dawka): wyciąg z owoców głogu (1:1)  400 mg; wyciąg z owoców głogu (1:1)   220 mg; ; wyciąg z liści melisy (1:1) 100 mg; wyciąg z liści rozmarynu (1:1) 100 mg; wyciąg z korzenia waleriany (1:1) 100 mg

Oraz substancje pomocnicze:miód, cukier inwertowany, glicerol, karmel(E 150a), wino słodkie.

Produkt złożony. Zawiera wino likierowe (17% obj. alkoholu).

Dawkowanie

Dorośli: stosować po 20 ml Doppelherz Energovital Tonik  3-4 razy na dobę, podczas posiłków i przed snem. Preparat można stosować do 2 tygodni. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią - należy skonsultować się z lekarzem.

Działanie

Lek roślinny stosowany tradycyjnie jako środek wspomagający czynność serca i układu krążenia w szczególności w stanach napięcia nerwowego.
 

Wyciąg z głogu zwiększa wydolność serca. Wyciąg z rozmarynu wykazuje działanie przeciwmiażdżycowe. Wyciągi z waleriany i melisy działają uspokajająco i tonizująco.

Wskazania

 Lek roślinny stosowany tradycyjnie jako środek wspomagający czynności serca i układu krążenia w szczególności w stanach napięcia nerwowego.

Przeciwwskazania

Nie stosować przy nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. W związku z zawartością alkoholu nie zaleca się stosowania u osób z chorobami wątroby, chorobą alkoholową, epilepsją, osób z uszkodzeniami mózgu, kobiet w ciąży oraz u dzieci. Nie stosować u osób z dziedziczną nietolerancją fruktozy lub zaburzeniami wchłaniania glukozy-galaktozy.

Działania niepożądane

Nie stwierdzono działań niepożądanych podczas stosowania leku Doppelherz Energovital Tonik K. Nie można wykluczyć objawów uczulenia (nadwrażliwości) na niektóre składniki leku. Korzeń waleriany może niekiedy wywoływać łagodne objawy niepożądane ze strony przewodu pokarmowego (mdłości, kolkę jelitową).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie innych leków:
Z uwagi na zawartość alkoholu i składników ziołowych preparat może wpływać na wchłanianie i skuteczność innych leków. Nie zaleca się równoczesnego stosowania z lekami o działaniu uspokajającym.

  • Nie należy przyjmować leku przed prowadzeniem pojazdu.
  • Nie stosować podczas ciąży i karmienia piersią
  • Nie stosować u dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji

Doppelherz Energovital Tonik K - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg płynny z korzenia waleriany wyciąg płynny z liści rozmarynu wyciąg płynny z liścia melisy wyciąg płynny z owoców głogu

Postać:

płyn

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

łagodnie uspokajająco korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy

Wskazania:

Jako środek wspomagający czynność serca i układu krążenia, w szczególności w stanach napięcia nerwowego. (Preparat zawiera większe dawki substancji czynnych niż w preparacie Doppelherz Energovital Tonik).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli stosować 20 ml, 3-4 razy na dobę, podczas posiłków i przed snem. Preparat można stosować do 2 tygodni.   Uwaga! Preparat zawiera alkohol.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy łagodnie objawy ze strony przewodu pokarmowego (mdłości, kolka jelitowa). Reakcje nadwrażliwości.   Z uwagi na zawartość alkoholu preparat może negatywnie wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie zaleca się przyjmowania preparatu przed prowadzeniem pojazdu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, choroby wątroby, chorobę alkoholową, padaczkę, uszkodzenia mózgu, dziedziczną nietolerancję fruktozy lub zaburzenia wchłaniania glukozo-galaktozy.   Gdy stosujesz leki o działaniu uspokajającym. Nie zaleca się równoczesnego stosowania z innymi preparatami o działaniu uspokajającym.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią z uwagi na brak odpowiednich badań w tym zakresie.