Althamel, 2,25 g/5 ml, syrop, 125 g
8.67 zł

Althamel, 2,25 g/5 ml, syrop, 125 g

Althamel, 2,25 g/5 ml, syrop, 125 g
Ostatnia cena produktu
8.67 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Syrop o działaniu łagodzącym kaszel.

Skład

(100 g) 36 g maceratu z 9 g korzenia prawoślazu lekarskiego. Substancje pomocnicze: miód oczyszczony, aromat waniliowy B glikolowy, sodu benzoesan. Zawartość alkoholu poniżej 0,05%.

Dawkowanie

  • dzieci powyżej 3 roku życia: 1/2 miarki (5ml), dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów do 3 razy dziennie.
  • dzieci powyżej 6 roku życia: 1/2 miarki (5 ml), dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów do 5 razy dziennie.
  • młodzież od 13 roku życia i dorośli: 1 miarkę (10 ml), dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów do 6 razy dziennie.

Działanie

Łagodzące i osłaniające błonę śluzową jamy ustnej i gardła. Łagodzi odruch kaszlowy.

Wskazania

Stosowany tradycyjnie jako środek pomocniczy w objawach stanów zapalnych jamy ustnej i gardła: chrypka, kaszel, np. w przebiegu przeziębienia. Pomocniczo w podrażnieniach i stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 958 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Althamel - Althaeae radix maceratio - zastosowanie i działanie

Skład:

macerat z korzenia prawoślazu

Postać:

syrop

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Pediatria

Działanie :

łagodzące kaszel łagodzi podrażnienia gardła i jamy ustnej

Wskazania:

Jako środek pomocniczy w objawach stanów zapalnych jamy ustnej i gardła: chrypka, kaszel. Wspomagająco w podrażnieniach i stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie:

Doustnie.  Dzieci od 3 do 6 roku życia 1/2 miarki (5 ml), dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia (do 3 razy dziennie). Dzieci powyżej 6 roku życia 1/2 miarki (5 ml), dawkę powtórzyć w zależności od nasielnia objawów podrażnienia (do 5 razy dziennie). Młodzież i dorośli 1 miarkę (10 ml), dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia (do 6 razy dziennie).   Nie zaleca się podawania dzieciom poniżej 3 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

U osób szczególnie wrażliwych na benzoesan sodu może wystąpić zwiększone wydzielanie śliny i podrażnienie żołądka.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość prawoślaz, miód, inne produkty pszczele lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Ze względu na brak danych świadczących o bezpieczeństwie stosowania preparatu, nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.