Korzeń rzewienia, zioło pojedyncze, 50 g
1.79 zł

Korzeń rzewienia, zioło pojedyncze, 50 g

Korzeń rzewienia, zioło pojedyncze, 50 g
Ostatnia cena produktu
1.79 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rzewień dłoniasty, Rzewień lekarski - Rheum palmatum, Rheum officinale - zastosowanie i działanie

Surowce:

korzeń rzewienia (Rhei radix)

Działanie lecznicze:

zapierające (w małych dawkach) przeczyszczające (w dużych dawkach) żółciotwórcze pobudza wydzielanie soku żołądkowego

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Rzewień dłoniasty, Rzewień lekarski / Rheum palmatum, Rheum officinale Encyklopedia ziół - Rzewień dłoniasty, Rzewień lekarski / Rheum palmatum, Rheum officinale

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Małe dawki: niedokwaśność, pomocniczo w przewlekłych nieżytach żołądka, mało nasilone biegunki. Większe dawki: jako środek przeczyszczający, pomocniczo w otyłości. Wykorzystywany także jako środek żółciopędny tylko w połączeniu z innymi surowcami.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w stanach zapalnych jelit, bólach brzucha o nieznanej przyczynie, hemoroidach, schorzeniach nerek. Nie jest wskazane łączne stosowanie rzewienia z glikozydami nasercowymi, lekami przeciwarytmicznymi, moczopędnym, steroidami. Możliwość nadmiernej utraty potasu może prowadzić do nasilenia działania glikozydów nasercowych oraz wpływać na działanie leków antyarytmicznych. Niedobór potasu może się nasilać przy dodatkowym stosowaniu niektórych leków moczopędnych, steroidów kory nadnerczy lub korzenia lukrecji. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Możliwe skutki uboczne:

Większe dawki mogą spowodować przekrwienie jelita grubego. Długotrwałe doustne stosowanie może doprowadzić do nadmiernej utraty elektrolitów, szczególnie potasu. Przy dłuższym stosowaniu mogą tworzyć się kamienie szczawianowe w moczu.

Ostrzeżenia:

Uwaga! Nie stosować długotrwale. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.