Oralmedic, preparat przeciw aftom, 2 aplikatory
25.59 zł

Oralmedic, preparat przeciw aftom, 2 aplikatory

Oralmedic, preparat przeciw aftom, 2 aplikatory
Ostatnia cena produktu
25.59 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Skład

HybenX (kwas hydroksybenzenosulfonowy, kwas hydrometoksybenzenosulfonowy, kwas siarkowy, woda, FD&C Red 40).

Działanie

Jednorazowe zastosowanie preparatu Oralmedic natychmiast zatrzymuje ból i uczucie dyskomfortu spowodowane aftami w jamie ustnej. Działa poprzez stworzenie bariery ochronnej wokół afty w celu zapewnienia optymalnych warunków w naturalnym procesie gojenia.

Sposób użycia wyrobu medycznego

  1. Osuszyć chore miejsce za pomocą końcówki z bawełnianym wacikiem.
  2. Trzymać aplikator kolorowym pierścieniem ku górze. Delikatnie przekręcić kolorowy pierścień w jedną stronę aż pęknie. Zawartość preparatu Oralmedic wypłynie z przeciwnego końca.
  3. Stosować na zmienione chorobowo miejsce przez 5 sekund, upewniając się, że afta jest w całości pokryta preparatem. Za raz po zastosowaniu odczuwalne jest krótkotrwałe uczucie pieczenia.
  4. Dokładnie wypłukać jamę ustną i wypluć wodę.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Oralmedic - zastosowanie i działanie

Skład:

HybenX

Postać:

płyn

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

wspomaga leczenie aft

Wskazania:

Afty w jamie ustnej.

Dawkowanie:

Miejscowo, wyłącznie na błonę śluzową jamy ustnej. Osuszyć chore miejsce za pomocą końcówki z bawełnianym wacikiem. Trzymać aplikator kolorowym pierścieniem ku górze. Delikatnie przekręcić kolorowy pierścień w jedną stronę aż pęknie. Stosować na zmienione chorobowo miejsce przez 5 sekund, upewniając się, że afta jest w całości pokryta preparatem. Zaraz po zastosowaniu odczuwalne jest ktrótkotrwałe uczucie pieczenia. Oznaką skutecznego użycia preparatu jest zbielenie afty i pojawienie się białej otoczki wokół niej.   Uwaga! Unikać kontaktu z oczami. W przypadku dostania się do oka, należy natychmiast płukać oczy wodą przez co najmniej 15 minut i bezzwłocznie udać się do lekarza.   Preparat przeznaczony dla osób powyżej 12 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W miejscu stosowania może wystąpić podrażnienie, świąd lub drętwienie. Jeśli wystąpi nadmierne podrażnienie podczas stosowania należy dokładnie wypłukać jamę ustną dużą ilością wody. Jeżeli podrażnienie będzie się utrzymywać należy skonsultować się z lekarzem.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na zawiązki zawierające siarkę.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży.