Femcalvit K2, tabl., 60 szt
31.16 zł

Femcalvit K2, tabl., 60 szt

Femcalvit K2, tabl., 60 szt
Ostatnia cena produktu
31.16 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Femcalvit K2 to wapniowy preparat wzbogacony o naturalną witaminę K, wywierający korzystny wpływ na uwapnienie kości i stan naczyń krwionośnych.
 

Składniki

(2 tabletki):

witamina D3 5 mcg (100%*), witamina K2 45 mcg, węglan wapnia 1000 mg (50%*).

* procent realizacji zalecanego dziennego zapotrzebowania.

Właściwości składników

Preparat powinny przyjmować:

  • kobiet w okresie około- i pomenopauzalnym, szczególnie narażonych na szybki ubytek masy kostnej związany ze spadkiem estrogenów w organizmie,
  • osoby młode stosujące dietę ubogą w wapń,
  • osoby nadużywające alkoholu i kawy,
  • palacze papierosów.

Zalecane dzienne spożycie

Zażywać 1 tabletkę rano i 1 tabletkę wieczorem w trakcie posiłku. Nie przekraczać zalecanej porcji dziennie. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Nadwrażliwość na składniki preparatu, przyjmowanie innych preparatów zawierających duże dawki witaminy D3, ciąża i okres karmienia piersią. Skonsultować z lekarzem w przypadku terapii antyzakrzepowej opartej na lekach hamujących działanie witaminy K (warfaryna, sintrom, acenocumarol).
 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Femcalvit K2 - zastosowanie i działanie

Skład:

węglan wapnia witamina D3 (cholekalcyferol) witamina K2

Postać:

tabletki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

wpływa na prawidłową strukturę kości

Wskazania:

Preparat polecany kobietom narażonym na wystąpienie osteoporozy, a więc zbliżające się do menopauzy oraz te które przestały już miesiączkować. Preparat powinny stosować też osoby w wieku podeszłym, zwłaszcza z dużą nadwagą, unikające ruchu i aktywności fizycznej. Femicalvit K2 mogą przyjmować również kobiety już po 35 roku życia. Szczególnie te, które nie odżywiają się prawidłowo, często stosują diety odchudzające, intensywnie ćwiczą, mają niedowagę, palą papierosy lub nadużywają alkoholu.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletka 2 razy dziennie.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, niewydolność nerek, nadczynność przytarczyc.   Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe, będące antagonistami witaminy K, preparaty zawierające duże dawki witaminy D3. W tym przypadku przed zastosowaniem preparatu należy skonsultować się z lekarzem.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie preparatu w tym okresie jest przeciwwskazane.