Kłącze pięciornika, zioło pojedyńcze, 50 g
2.32 zł

Kłącze pięciornika, zioło pojedyńcze, 50 g

Kłącze pięciornika, zioło pojedyńcze, 50 g
Ostatnia cena produktu
2.32 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Ma zastosowanie w leczeniu schorzeń zapalnych jamy ustnej i gardła.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 902 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Pięciornik kurze ziele - Potentilla erecta - zastosowanie i działanie

Surowce:

kłącze pięciornika (Tormentillae rhizoma)

Działanie lecznicze:

przeciwbiegunkowe przeciwkrwotoczne ściągające przeciwbakteryjne przeciwzapalne

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Pięciornik kurze ziele / Potentilla erecta Encyklopedia ziół - Pięciornik kurze ziele / Potentilla erecta

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Biegunki, zatrucia pokarmowe. Nieznaczne krwawienia z przewodu pokarmowego. Zewnętrznie: Do płukania w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła jako środek ściągający. Do okładów na trudno gojące się rany.

Przeciwwskazania:

Możliwe skutki uboczne:

Doustne podawanie przez dłuższy czas może powodować zaparcia. W większych dawkach może powodować wymioty, kolkę żołądkową i/lub jelitową.

Ostrzeżenia:

Ze względu na brak danych odnośnie bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania u dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią. W przypadku gdy objawy nasilają się lub nie ustępują w ciągu 2 dni od momentu rozpoczęcia stosowania należy skontaktować się z lekarzem. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.