Eluspray, aerozol, antybakteryjny do jamy ustnej, 60ml
30.89 zł

Eluspray, aerozol, antybakteryjny do jamy ustnej, 60ml

Eluspray, aerozol, antybakteryjny do jamy ustnej, 60ml
Ostatnia cena produktu
30.89 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Eluspray - antybakteryjny aerozol do jamy ustnej.
 

Skład według INCI

Dwuglukonian chlorheksydyny 0,2%, eugenol, gliceryna, olej rycynowy, glycol propylenowy, kwas mlekowy, mentol, acesulfam potasu, środek zapachowy, PEG-35, Cl 16035, propionian sodu, woda oczyszczona, ksylitol. Nie zawiera etanolu.

Właściwości

Chlorheksysyna, jako substancja o działaniu antybakteryjnym jest stosowana powszechnie w stomatologii do niszczenia bakterii znajdujących się w płytce nazębnej, która powoduje podrażnienie i zaczerwienienie dziąseł.

Przeznaczenie

Polecany przed i po zabiegach stomatologicznych, do pielęgnacji po założeniu implantu, jako pielęgnacja podtrzymująca w chorobach przyzębia, aftach i podrażnieniach.

Stosowanie

Aplikować aerozol 3-4 raz miejscowo 2-3 razy dziennie.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Eluspray - zastosowanie i działanie

Skład:

dwuglukonian chlorheksydyny

Postać:

aerozol

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Stomatologia ogólna

Działanie :

przeciwbakteryjne odkażające

Wskazania:

Utrzymanie higieny jamy ustnej. Leczenie ostrego zapalenia dziąseł, leczenie infekcyjnego zapalenia śluzówki jamy ustnej, w tym także grzybic i aft. Wspomaganie gojenia po zabiegach chirurgicznych w jamie ustnej.

Dawkowanie:

Miejscowo. 3-4 aplikacje 2-3 razy dziennie.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.