Vitaminum K 25 mcg Polfa Łódź, krople, 9 ml
22.47 zł

Vitaminum K 25 mcg Polfa Łódź, krople, 9 ml

Vitaminum K 25 mcg Polfa Łódź, krople, 9 ml
Ostatnia cena produktu
22.47 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Skład

Witamina K1 oraz składniki pomocnicze: trójglicerydy o średniej długości łańcucha MCT.

Składniki Ilość składnika w zalecanej dziennej porcji
Witamina K 25 µg

 

 

Właściwości

Witamina K jest niezbędna do prawidłowej krzepliwości krwi. Uczestniczy w tworzeniu białek kości oraz metabolizmie wapnia, warunkując prawidłowy rozwój kośćca dziecka. Niedobór witaminy K w okresie do ukończenia 3 miesiąca życia może prowadzić do choroby krwotocznej.

Karmienie piersią jest najlepszą formą żywienia dziecka w pierwszych miesiącach życia. Jednakże ilość witaminy K w pokarmie matki może się okazać niewystarczająca. Zgodnie z Zaleceniem Zespołu Ekspertów dotyczącym profilaktyki krwawienia z niedoboru witaminy K u noworodków i niemowląt - "noworodki i niemowlęta karmione piersią, poza jednorazową dawką witaminy K podaną po urodzeniu, wymagają dalszej profilaktycznej podaży witaminy K, w okresie od 2 tygodnia życia do ukończenia 3 miesiąca życia".

Sposób użycia

Zaleca się stosować preparat od 2 tygodnia do ukończenia 3 miesiąca życia niemowlęcia. Po otwarciu stosować nie dłużej niż 30 dni.
2 razy dziennie po 5 kropli bezpośrednio do buzi dziecka lub dodać do ściągniętego mleka matki.
Produkt zaleca się podawać pod nadzorem lekarza.
 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h