CetAlergin Ten, 10 mg, tabletki powlekane, 10 szt
9.99 zł

CetAlergin Ten, 10 mg, tabletki powlekane, 10 szt

CetAlergin Ten, 10 mg, tabletki powlekane, 10 szt
Ostatnia cena produktu
9.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Substancją czynną CetAlergin Ten w postaci tabletek powlekanych jest cetyryzyny dichlorowodorek. Cetyryzyna jest lekiem przeciwuczuleniowym, selektywnym antagonistą receptora histaminowego H1 (należy do grupy tzw. leków przeciwhistaminowych). Cetyryzyna stosowana w dawkach leczniczych hamuje wczesną i późną fazę reakcji alergicznej. Działanie lecznicze leku CetAlergin Ten w postaci tabletek powlekanych występuje po około pół godziny po zażyciu leku i utrzymuje się do 25 godzin.

Skład

Substancją czynną leku jest cetyryzyny dichlorowodorek. Jedna tabletka zawiera 10 mg cetyryzyny dichlorowodorku.
Inne składniki leku to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynain oraz wchodzące w skład otoczki Opadry Y-1-7000: hypromeloza, tytanu dwutlenek, makrogol.

Dawkowanie

Lek stosuje się doustnie.
Zazwyczaj stosowana dawka leku to:
Dorośli i dzieci powyżej 6 lat:
5 mg do 10 mg (1/2 do 1 tabletki powlekanej) raz na dobę.
Leczenie cetyryzyną bez zalecenia lekarza nie powinno trwać dużej niż 10 dni.

Pacjenci w podeszłym wieku:
Jeśli czynność nerek jest prawidłowa, nie ma konieczności modyfikacji dawki.

Wskazania

Lek wskazany jest w:

  • leczeniu przewlekłego alergicznego zapalenia błony śluzowej
  • leczeniu sezonowego alergicznego zapalenia błony sluzowej nosa
  • leczeniu alergicznego zapalenia spojówek
  • leczeniu przewlekłej idiopatycznej pokrzywki

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na ceytryzynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą lub na hydroksyzynę czy pochodne piperazyny.
  • W przypadku ciężkiej niewydolności nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min).

Działania niepożądane

Następujące działania niepożądane występowały u przynajmniej 1 na 100 pacjentów otrzymujących lek: senność, zmęczenie, zawroty głowy, ból głowy, ból brzucha, suchość błony śluzowej jamy ustnej, nudności, zapalenie gardła, biegunka, zapalenie błony śluzowej nosa. W niektórych przypadkach obserwowano pobudzenie.
W przypadku pojawienia się któregokolwiek z powyższych objawów, jak też jakichkolwiek innych niepokojących dolegliwości, należy skontaktować się z lekarzem.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
U niektórych pacjentów przyjmujących cetyryzynę wystąpiła senność, dlatego należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 919 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Typ produktu
Postać

CetAlergin Ten - Cetirizini dihydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

dichlorowodorek cetyryzyny

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Alergologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwalergiczne

Wskazania:

Preparat stosowany w leczeniu i profilaktyce alergicznego całorocznego i sezonowego zapalenia błony śluzowej nosa oraz alergicznego zapalenia spojówek, w leczeniu przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat 1 tabletka raz na dobę, najlepiej wieczorem. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat w zależności od masy ciała: dzieciom o masie ciała powyżej 30 kg 1 tabelka na dobę, dzieciom poniżej 30 kg 1/2 tabletki na dobę.   Uwaga! Podczas stosowania nie należy pić alkoholu.   Uwaga! Co najmniej 3 dni przed planowanym wykonaniem alergicznych testów skórnych, należy odstawić lek.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Senność, ból i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, suchość błony śluzowej jamy ustnej, biegunka, ból brzucha.   Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na cetyryzynę, hydroksyzynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą.   Gdy przyjmujesz leki nasenne, uspokajające, teofilinę, leki przeciwdepresyjne i przeciwarytmiczne.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.