Sylimarol, zawiesina doustna, (700 mg / 100 ml), 200 g
12.59 zł

Sylimarol, zawiesina doustna, (700 mg / 100 ml), 200 g

Sylimarol, zawiesina doustna, (700 mg / 100 ml), 200 g
Ostatnia cena produktu
12.59 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Tradycyjnie stosowany w stanach zaburzonej funkcji wątroby.

Skład

Substancje czynne: Koncentrat z ostropestu (Silybi mariani extractum siccum) w ilości równoważnej - 700 mg sylimaryny w przeliczeniu na sylibinę; Substancje pomocnicze: Glikol propylenowy (E 1520), Nipagina A (E 214), Mono- i dwuglicerydy kwasów tłuszcz. estryfikowane kwasem cytrynowym (E 472c), Sorbitol 70% (E 472), Sól sodowa karboksymetylocelulozy, Olejek miętowy i anyżowy; 1łyżeczka preparatu (5 ml) odpowiada dawce od 30 do 39 mg sylimaryny w przeliczeniu na sylibinę.

Dawkowanie

3 razy dziennie po 2 łyżeczki (ok. 30 ml dziennie). Stosować doustnie. Wstrząsnąć przed użyciem.

Działanie

produkt przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych niżej wskazaniach; jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu w terapii tego typu preparatami.


Wskazania

tradycyjnie stosowany w stanach po toksycznych uszkodzeniach wątroby oraz wspomagająco w przewlekłych stanach zapalnych wątroby.


Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 901 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Sylimarol (zawiesina doustna) - Silibi mariani extractum siccum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z owoców ostropestu

Postać:

zawiesina doustna

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

ochronnie na wątrobę

Wskazania:

Tradycyjnie stosowany w stanach po toksycznych uszkodzeniach wątroby oraz wspomagająco w przewlekłych stanach zapalnych wątroby. Preparat nie nadaje się do leczenia ostrych zatruć.

Dawkowanie:

Doustnie.  3 razy dziennie po 2 łyżeczki (ok. 30 ml dziennie). Wstrząsnąć przed użyciem. Skuteczność preparatu opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania. Nie przeprowadzono badań odnośnie stosowania sylimaryny u dzieci - dlatego nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci poniżej 12 roku życia. Jeżeli objawy związane ze stanami chorobowymi wątroby nasilą się lub nie ustąpią w okresie 3-4 tygodniowej terapii preparatem - należy skonsultować się z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Duże dawki mogą spowodować słabe działanie przeczyszczające.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus