Seboren, płyn do stosowania na skórę, 165 g
11.43 zł

Seboren, płyn do stosowania na skórę, 165 g

Seboren, płyn do stosowania na skórę, 165 g
Ostatnia cena produktu
11.43 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat stosowany pomocniczo w zmianach łojotokowych, łupieżu.

Skład

Wyciąg wodno-etanolowy z (Extractum liquidum ex): owocu pasternaka (Pastinacae fructus), korzenia pokrzywy (Urticae radix), kłącza tataraku (Bardanae radix), korzenia łopianu (Calami rhizoma) - 99,5g; Substancje pomocnicze 0,5 g (adiuvans - 0,5g).

Zawartość etanolu: 60-66% v/v.

Dawkowanie

Wcierać ręką w gumowej rękawiczce przy zmianach łojotokowych i łupieżu 1 raz dziennie przez 10-15 dni, potem jeden raz dziennie co trzy dni.

Działanie

Przeciwłojotokowe (również w łojotokowym zapaleniu skóry owłosionej), przeciwłupieżowe, poprawiające ukrwienie skóry, pobudzające wzrost włosów w łysieniu plackowatym i łysieniach innego typu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu, nadwrażliwość na promieniowanie słoneczne. Nie stosować u dzieci i młodzieży do lat 18.

Działania niepożądane

Długotrwałe stosowanie płynu może spowodować podrażnienie skóry oraz złuszczenie naskórka spowodowane nadmiernym przesuszeniem skóry głowy. Produkt zawiera stremid, substancję silnie drażniącą.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosować ostrożnie w okresie letnim. Unikać przypadkowego kontaktu zdrowej skóry z preparatem i ograniczyć smarowanie do miejsc ściśle chorobowo zmienionych ze względu na możliwość przebarwienia skóry pod wpływem światła słonecznego. Nie naświetlać lampą kwarcową ani promieniami słonecznymi smarowanych miejsc na skórze.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Seboren - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg płynny z kłącza tataraku wyciąg płynny z korzenia pokrzywy wyciąg płynny z korzenia łopianu wyciąg płynny z owoców pasternaku

Postać:

płyn do stosowania na skórę

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

przeciwłupieżowe przeciwłojotokowe poprawia ukrwienie skóry

Wskazania:

Łojotok owłosionej skóry, łupież, łysienie.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Przy zmianach łojotokowych i łupieżu preparat należy wcierać 1 raz dziennie przez 10-15 dni, następnie 1 raz dziennie co 3 dni. W przypadku łysienia stosować 2 razy dziennie przez pół roku, potem rzadziej.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Przebarwienie skóry pod wpływem promieni słonecznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu oraz promienie słoneczne.