Seboren, płyn do stosowania na skórę, 165 g
Seboren, płyn do stosowania na skórę, 165 g
0.00 zł

Seboren, płyn do stosowania na skórę, 165 g

Seboren, płyn do stosowania na skórę, 165 g
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat stosowany pomocniczo w zmianach łojotokowych, łupieżu.

Skład

Wyciąg wodno-etanolowy z (Extractum liquidum ex): owocu pasternaka (Pastinacae fructus), korzenia pokrzywy (Urticae radix), kłącza tataraku (Bardanae radix), korzenia łopianu (Calami rhizoma) - 99,5g; Substancje pomocnicze 0,5 g (adiuvans - 0,5g).

Zawartość etanolu: 60-66% v/v.

Dawkowanie

Wcierać ręką w gumowej rękawiczce przy zmianach łojotokowych i łupieżu 1 raz dziennie przez 10-15 dni, potem jeden raz dziennie co trzy dni.

Działanie

Przeciwłojotokowe (również w łojotokowym zapaleniu skóry owłosionej), przeciwłupieżowe, poprawiające ukrwienie skóry, pobudzające wzrost włosów w łysieniu plackowatym i łysieniach innego typu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu, nadwrażliwość na promieniowanie słoneczne. Nie stosować u dzieci i młodzieży do lat 18.

Działania niepożądane

Długotrwałe stosowanie płynu może spowodować podrażnienie skóry oraz złuszczenie naskórka spowodowane nadmiernym przesuszeniem skóry głowy. Produkt zawiera stremid, substancję silnie drażniącą.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosować ostrożnie w okresie letnim. Unikać przypadkowego kontaktu zdrowej skóry z preparatem i ograniczyć smarowanie do miejsc ściśle chorobowo zmienionych ze względu na możliwość przebarwienia skóry pod wpływem światła słonecznego. Nie naświetlać lampą kwarcową ani promieniami słonecznymi smarowanych miejsc na skórze.

Producent

HERBAPOL
Ołówkowa 54
Pruszków
Cechy produktu
PRODUCENT

Seboren - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg płynny z korzenia łopianu wyciąg płynny z owoców pasternaku wyciąg płynny z korzenia pokrzywy wyciąg płynny z kłącza tataraku

Postać:

płyn do stosowania na skórę

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwłojotokowe przeciwłupieżowe poprawia ukrwienie skóry

Wskazania:

Łojotok owłosionej skóry, łupież, łysienie.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Przy zmianach łojotokowych i łupieżu preparat należy wcierać 1 raz dziennie przez 10-15 dni, następnie 1 raz dziennie co 3 dni. W przypadku łysienia stosować 2 razy dziennie przez pół roku, potem rzadziej.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Przebarwienie skóry pod wpływem promieni słonecznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu oraz promienie słoneczne.