Herbogastrin, płyn, 90 g
10.49 zł

Herbogastrin, płyn, 90 g

Herbogastrin, płyn, 90 g
Ostatnia cena produktu
10.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Preparat stosowany w zaburzeniach trawienia pochodzenia skurczowego oraz w niedostatecznym wydzielaniu soku żołądkowego.

Skład

Substancja czynna: Extractum liquidum (1:3) ex: Chamomillae anthodio, Hyperici herba, Glycyrrhizae radice, Salviae folio, Menthae piperitae folio (2,5cz.; 2,5cz.; 2,0cz.; 1,0 cz.)
Ekstrahent: etanol 70% (v/v)
Substancja pomocnicza: Glycerolum- 10g

Dawkowanie

Dorośli - 3 razy dziennie przed jedzeniem po 1 łyżeczce preparatu w ciepłej wodzie. Ostrzeżenie: ze względu na zawartość etanolu nie podawać dzieciom do 6 roku życia bez wskazań lekarza.

Działanie

Rozkurczające na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, pobudzające czynności wydzielnicze żołądka.

Przeciwwskazania

Nadkwaśność soku żołądkowego, choroba wrzodowa, nadwrażliwość na mentol lub tujon lub którykolwiek ze składników preparatu.

Działania niepożądane

Dotychczas nie zarejestrowano.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Może być szkodliwy dla osób cierpiących na chorobę alkoholową, dla pacjentów ze schorzeniami wątroby lub epilepsją; nie należy go podawać dzieciom.

W okresie stosowania nie zaleca się silnej ekspozycji na światło słoneczne, z uwagi na zawartość ziela dziurawca.

Nie zaleca się stosowania preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią.

Lek może osłabić zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi i obsługiwania maszyn.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Herbogastrin - Chamomilla recutita, Glycyrrhiza glabra, Hypericum perforatum, Mentha piperita, Salvia officinalis - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg płynny z koszyczków rumianku wyciąg płynny z ziela dziurawca wyciąg płynny z korzenia lukrecji wyciąg płynny z liści mięty wyciąg płynny z liści szałwii

Postać:

płyn doustny

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Medycyna rodzinna

Działanie :

rozkurcza mięśnie gładkie pobudza wydzielanie soku żołądkowego

Wskazania:

Zaburzenia trawienia pochodzenia skurczowego. Niedostateczne wydzielanie soku żołądkowego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 1 łyżeczkę płynu rozpuścić w szklance wody i pić 3 razy dziennie przed posiłkiem. Nie podawać dzieciom do 6 roku życia ze względu na zawartość alkoholu.

Możliwe skutki uboczne:

Może wystąpić zaostrzenie choroby wrzodowej, nadkwaśność i zgaga. Podczas stosowania należy unikać bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne w trakcie leczenia, ze względu na zawartość dziurawca. Alkohol zawarty w preparacie może być wykryty w powietrzu wydychanym. Stosowanie w zalecanych dawkach w niewielkim stopniu upośledza zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi oraz obsługę maszyn. Przyjęcie jednorazowo większej dawki wyraźnie upośledza zdolność kierowania pojazdami.

Poinformuj lekarza:

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.