Fito-Mix nr 8, fix, przeciw trądzikowi, 2 g, 25 szt
5.74 zł

Fito-Mix nr 8, fix, przeciw trądzikowi, 2 g, 25 szt

Fito-Mix nr 8, fix, przeciw trądzikowi, 2 g, 25 szt
Ostatnia cena produktu
5.74 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Zioła przeciwtrądzikowe w torebkach.

Skład

Kłącze perzu (Graminis rhizoma) 30 cz., Ziele fiołka trójbarwnego (Violae tricoloris herba) 20 cz., Korzeń podróżnika (Cichorii radix) 20 cz., Liść pokrzywy (Urticae folium) 17 cz., Owocnia fasoli (Phaseoli pericarpium) 10 cz., Korzeń rzewienia (Rhei radix) 3 cz.; 1 torebka (2,0g mieszanki) zawiera nie mniej niż 4 mg flawonoidów w przeliczeniu na kwercetynę.

Dawkowanie

1 torebkę ( 2,0 g mieszanki) zalać szklanką wrzącej wody (250 ml). Zaparzać 15 minut. Ciepły napar pić 3 razy na dobę. Stosować przez 1-2 tygodnie.

Działanie

Napar ma działanie moczopędne, słabo żółciotwórcze i łagodnie przeczyszczające. Wspomaga trawienie dzięki obecności związków antranoidowych, które wpływają na czynność motoryczną okrężnicy poprzez hamowanie skurczów stacjonarnych i stymulacji ruchów perystaltycznych.

Wskazania

W zaburzeniach skórnych (trądzik młodzieńczy, wyprysk rumieniowy) związanych z nieprawidłową przemianą materii, w lekkich, łojotokowych schorzeniach skóry; w zaparciach.

Przeciwwskazania

Uczulenie na korzeń podróżnika i inne rośliny z rodziny Złożonych (Compositae = Asteraceae), niedrożność jelit, ostre zapalne schorzenia jelit; bóle brzucha o nieznanej etiologii, zapalenie wyrostka robaczkowego; ciąża i karmienie piersią.

Działania niepożądane

W odosobnionych przypadkach mogą wystąpić dolegliwości żołądkowo-jelitowe, alergiczne objawy skórne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ostrzeżenia specjalne i środki ostrożności dotyczące stosowania: Nie stosować u dzieci do lat 12. W kamicy żółciowej stosować tylko w porozumieniu z lekarzem. Nie należy stosować preparatu dłużej niż 1-2 tygodnie bez konsultacji z lekarzem! Dłuższe niż zalecane stosowanie preparatu może powodować osłabienie perystaltyki jelit.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h