Sylivit, tabletki powlekane, 40 szt
11.98 zł

Sylivit, tabletki powlekane, 40 szt

Sylivit, tabletki powlekane, 40 szt
Ostatnia cena produktu
11.98 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek Sylivit w formie tabletek powlekanych posiada w swoim składzie sylimarynę oraz witaminy z grupy B.


Skład

(1 tabletka): wyciąg suchy z owoców ostropestu plamistego (Silybi mariani fructus extractum) -114,3 mg, witamina B1 (chlorowodorek tiaminy) 2 mg, witamina B2 (ryboflawinę) 2 mg, witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny) 2 mg, witamina PP (amid kwasu nikotynowego) 10 mg, pantotenian wapnia 4 mg.
Sylimaryna stanowi zespół flawonolignanów: sylibiny, sylidiaminy i sylikrystyny.

Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, laktoza, sacharoza, powidon, talk, stearynian magnezu, krospowidon, czerwień koszenilowa, indygotyna, żółcień chinolinowa, hypromeloza, makrogol 6000.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 3 razy dziennie po 1 tabletce po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Okres stosowania leku należy skonsultować z lekarzem. Trwa on od okresu około 4-tygodniowego do kuracji około 6-miesięcznej z przerwami. Lek jest skuteczny w przypadku systematycznego stosowania.

Działanie

Działanie ochronne na wątrobę koncentratu sylimaryny tłumaczy się stabilizowaniem błon komórek wątrobowych, chroniących przed szkodliwym działaniem substancji toksycznych. Witaminy z grupy B zawarte w preparacie uzupełniają niedobory tych witamin występujące w chorobach wątroby. Sylivit stosowany jest tradycyjnie w stanach po uszkodzeniu wątroby spowodowanych wpływem alkoholu, leków, substancji toksycznych.

Wskazania

Stany rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi oraz w niestrawności po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach występujących po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników lub nadwrażliwość na rośliny z rodziny Compositae.

Działania niepożądane

Nie odnotowano.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować szczególną ostrożność: w przypadku wystąpienia objawów żółtaczki (jasnego do ciemnożółtego zabarwienia skóry, zabarwienia na żółto białkówki oka) należy zasięgnąć porady lekarza. Lek nie nadaje się do leczenia ostrych zatruć.

Ciąża i karmienie piersią:
Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Sylivit - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina B6 (pirydoksyna) wyciąg z ostropestu plamistego witamina B1 (tiamina) witamina B2 (ryboflawina) witamina PP (niacyna) pantotenian wapnia

Postać:

tabletki powlekane kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Dietetyka

Działanie :

ochronnie na wątrobę

Wskazania:

Pomocniczo w zaburzeniach czynności wątroby. Stany po uszkodzeniu wątroby spowodowane czynnikami wewnętrznymi lub zewnętrznymi, np. alkoholem, toksycznymi środkami ochrony roślin.

Dawkowanie:

Doustnie. Sylivit 70: 1 kapsułka 3 razy dziennie po posiłku. Sylivit 150: 1 kapsułka 2 razy dziennie po posiłku.   Nie stosuje się u dzieci poniżej 12 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W trakcie stosowania możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Przy stosowaniu większych dawek sporadycznie może wystąpić słabe działanie przeczyszczające.   Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na rośliny z rodziny Compositae (Złożone), choroby nerek.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Ze względu na brak danych odnośnie bezpieczeństwa stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.