Sylivit, tabletki powlekane, 40 szt
Sylivit, tabletki powlekane, 40 szt
0.00 zł

Sylivit, tabletki powlekane, 40 szt

Sylivit, tabletki powlekane, 40 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Sylivit - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina B6 (pirydoksyna) witamina PP (niacyna) witamina B2 (ryboflawina) witamina B1 (tiamina) pantotenian wapnia wyciąg z ostropestu plamistego

Postać:

kapsułki tabletki powlekane

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Dietetyka

Działanie:

ochronnie na wątrobę

Wskazania:

Pomocniczo w zaburzeniach czynności wątroby. Stany po uszkodzeniu wątroby spowodowane czynnikami wewnętrznymi lub zewnętrznymi, np. alkoholem, toksycznymi środkami ochrony roślin.

Dawkowanie:

Doustnie. Sylivit 70: 1 kapsułka 3 razy dziennie po posiłku. Sylivit 150: 1 kapsułka 2 razy dziennie po posiłku.   Nie stosuje się u dzieci poniżej 12 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W trakcie stosowania możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Przy stosowaniu większych dawek sporadycznie może wystąpić słabe działanie przeczyszczające.   Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na rośliny z rodziny Compositae (Złożone), choroby nerek.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Ze względu na brak danych odnośnie bezpieczeństwa stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Opis

Lek Sylivit w formie tabletek powlekanych posiada w swoim składzie sylimarynę oraz witaminy z grupy B.


Skład

(1 tabletka): wyciąg suchy z owoców ostropestu plamistego (Silybi mariani fructus extractum) -114,3 mg, witamina B1 (chlorowodorek tiaminy) 2 mg, witamina B2 (ryboflawinę) 2 mg, witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny) 2 mg, witamina PP (amid kwasu nikotynowego) 10 mg, pantotenian wapnia 4 mg.
Sylimaryna stanowi zespół flawonolignanów: sylibiny, sylidiaminy i sylikrystyny.

Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, laktoza, sacharoza, powidon, talk, stearynian magnezu, krospowidon, czerwień koszenilowa, indygotyna, żółcień chinolinowa, hypromeloza, makrogol 6000.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 3 razy dziennie po 1 tabletce po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Okres stosowania leku należy skonsultować z lekarzem. Trwa on od okresu około 4-tygodniowego do kuracji około 6-miesięcznej z przerwami. Lek jest skuteczny w przypadku systematycznego stosowania.

Działanie

Działanie ochronne na wątrobę koncentratu sylimaryny tłumaczy się stabilizowaniem błon komórek wątrobowych, chroniących przed szkodliwym działaniem substancji toksycznych. Witaminy z grupy B zawarte w preparacie uzupełniają niedobory tych witamin występujące w chorobach wątroby. Sylivit stosowany jest tradycyjnie w stanach po uszkodzeniu wątroby spowodowanych wpływem alkoholu, leków, substancji toksycznych.

Wskazania

Stany rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi oraz w niestrawności po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach występujących po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników lub nadwrażliwość na rośliny z rodziny Compositae.

Działania niepożądane

Nie odnotowano.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować szczególną ostrożność: w przypadku wystąpienia objawów żółtaczki (jasnego do ciemnożółtego zabarwienia skóry, zabarwienia na żółto białkówki oka) należy zasięgnąć porady lekarza. Lek nie nadaje się do leczenia ostrych zatruć.

Ciąża i karmienie piersią:
Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią.

Cechy produktu