Poldanen, tabletki powlekane, 30 szt
26.99 zł

Poldanen, tabletki powlekane, 30 szt

Poldanen, tabletki powlekane, 30 szt
Ostatnia cena produktu
26.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat stosuje się wyłącznie u mężczyzn w trudnościach z oddawaniem moczu spowodowanych łagodnym przerostem stercza (prostaty).

Skład

1 tabletka zawiera 46 mg wyciągu z kory śliwy afrykańskiej (Pygei africani cortex extractum) co odpowiada 6 mg b-sitosterolu.
Substancje pomocnicze: fosforan wapnia, sacharoza, skrobia ziemniaczana, stearynian magnezu, talk, methocel E15, polietylenoglikol 6000, żółcień pomarańczowa Lak E110, dwutlenek tytanu E171.

Dawkowanie

O ile lekarz nie zaleci inaczej, lek stosuje się 2 razy dziennie po 2 tabletki przed jedzeniem przez co najmniej 4 tygodnie. W razie potrzeby kurację można powtórzyć.

Działanie

Poldanen jest lekiem zawierającym wyciąg z kory śliwy afrykańskiej. Ułatwia oddawanie moczu, zmniejsza częstość oddawania moczu, a także zmniejsza objętość moczu zalegającego u pacjentów z łagodnym przerostem gruczołu krokowego (prostaty). Przyjmuje się, że za działanie farmakologiczne odpowiada kompleks lipidowo-sterolowy, którego głównym składnikiem aktywnym jest b-sitosterol. Działanie tłumaczy się antagonistycznym wpływem sitosterolu na receptory androgenne oraz działaniem regenerującym na komórki nabłonka gruczołu krokowego i gruczołów okołocewkowych. Ponadto kompleks lipidowo-sterolowy korzystnie wpływa na metabolizm tkanki stercza poprzez zahamowanie stymulacji zrębu gruczołowego i hiperplastycznego nabłonka.
 

Wskazania

Preparat stosuje się wyłącznie u mężczyzn w trudnościach z oddawaniem moczu spowodowanych łagodnym przerostem gruczołu krokowego (prostaty).

Przeciwwskazania

Przed zażyciem leku wskazana jest konsultacja urologiczna.
Podczas stosowania leku należy pamiętać o regularnych badaniach urologicznych.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Poldanen może powodować działania niepożądane.
W trakcie stosowania możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo-jelitowych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosuje się u dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 920 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Poldanen - Pygeum africanum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z kory śliwy afrykańskiej

Postać:

tabletki powlekane kapsułki

Kategoria:

Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe

Specjalności:

Urologia

Działanie :

łagodzi objawy łagodnego rozrostu gruczołu krokowego

Wskazania:

Trudności w oddawaniu moczu spowodowane łagodnym przerostem stercza (łagodny rozrost gruczołu krokowego). Może być stosowany przed zabiegami chirurgicznymi na gruczole krokowym i po nich.   Preparat przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn.

Dawkowanie:

Doustnie. O ile lekarz nie zaleci inaczej, lek stosuje się 2 razy dziennie po 2 tabletki przed jedzeniem przez co najmniej 4 tygodnie. W razie potrzeby kurację można powtórzyć.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.