Echinapur, maść, 30 g
Echinapur, maść, 30 g
0.00 zł

Echinapur, maść, 30 g

Echinapur, maść, 30 g
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Maść ECHINAPUR jest tradycyjnie stosowana w leczeniu trudno gojących się ran powierzchniowych, a jej skuteczność opiera się wyłącznie na długotrwałym stosowaniu i doświadczeniu.

 

Skład

Substancja czynna: Wyciąg gęsty z jeżówki purpurowej zawierający 2% polifenolokwasów. (Echinaceae purpureae herba extractum spissum) 50 mg/g

Substancje pomocnicze: bronopol, euceryna bezwodna S (mieszanina oleju parafinowego, oleju wazelinowego, parafiny stałej miękkiej, parafiny stałej twardej, alkoholi lanolinowych)

Dawkowanie

Chorobowo zmienioną powierzchnię skóry smarować 2-3 razy dziennie cienką warstwą maści. Kurację prowadzić do ustąpienia objawów jednak nie dłużej niż 7 dni. Po tym okresie należy zasięgnąć opinii lekarza.

Działanie

Leczy rany naskórne.

Wskazania

Trudno gojące się rany powierzchniowe skóry.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Echinapur, jeśli występuje: nadwrażliwość na składniki preparatu lub na rośliny z rodziny Asteraceae . Maść zawiera bronopol, substancję pomocniczą, która rozpada się samoistnie uwalniając formaldehyd i może powodować wyprysk kontaktowy. W razie stwierdzenia objawów nadwrażliwości należy przerwać stosowanie leku.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości (miejscowa wysypka, kontaktowe zapalenie skóry, wyprysk oraz obrzęk naczynioworuchowy ust).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie u dzieci:
Ze względu na brak danych potwierdzających skuteczność stosowania u dzieci poniżej 12 lat, nie zaleca się stosowania preparatu

Cechy produktu

Echinapur (maść) - Echinacea purpurea - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z jeżówki purpurowej

Postać:

maść

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Medycyna rodzinna Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przyspiesza gojenie

Wskazania:

Wspomagająco w leczeniu trudno gojących się ran.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Cienką warstwę maści nanosić na chorobowo zmienioną skórę 2-3 razy dziennie. Kurację prowadzić do ustąpienia objawów, jednak nie dłużej niż 3 tygodnie. Po tym okresie należy zasięgnąć opinii lekarza.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości (w tym wyprysk kontaktowy).   Preparat nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na rośliny z rodziny Compositae (Złożone).   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.