Ziele serdecznika, zioło pojedyncze, 50 g
2.32 zł

Ziele serdecznika, zioło pojedyncze, 50 g

Ziele serdecznika, zioło pojedyncze, 50 g
Ostatnia cena produktu
2.32 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Serdecznik pospolity - Leonurus cardiaca - zastosowanie i działanie

Surowce:

ziele serdecznika (Leonuri herba)

Działanie lecznicze:

uspokajające reguluje pracę serca rozkurcza mięśnie gładkie

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Serdecznik pospolity / Leonurus cardiaca Encyklopedia ziół - Serdecznik pospolity / Leonurus cardiaca

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Ziele serdecznika wykorzystywane jako lek nasercowy i uspokajający. Napar serdecznika zaleca się szczególnie w starszym wieku w schorzeniach naczyniowo-sercowych takich jak: kołatanie, przyspieszenie bicia serca, łatwe męczenie się, osłabienie mięśnia sercowego, nadciśnienie. Jako środek uspokajający przy nadmiernej pobudliwości nerwowej, w stanach napięcia i niepokoju, uczuciu lęku oraz w zaburzeniach snu. Ponadto w osłabieniu motoryki jelit spowodowanej skurczem mięśni gładkich i związanych z tym objawach (bóle brzucha, uczucie pełności, utrata łaknienia, zaparcia) oraz przy bolesnym miesiączkowaniu.

Przeciwwskazania:

Możliwe skutki uboczne:

Dotychczas nie stwierdzono. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia:

W ciąży i okresie karmienia piersią stosować po konsultacji z lekarzem. Stosowanie serdecznika nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus