Ziele nostrzyka, zioło pojedyncze, 50 g
2.32 zł

Ziele nostrzyka, zioło pojedyncze, 50 g

Ziele nostrzyka, zioło pojedyncze, 50 g
Ostatnia cena produktu
2.32 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Nostrzyk żółty (Nostrzyk lekarski, Nostrzyk zwyczajny) - Melilotus officinalis - zastosowanie i działanie

Surowce:

ziele nostrzyka (Meliloti herba)

Działanie lecznicze:

rozmiękczające przyspiesza gojenie zmniejsza krzepliwość krwi

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Nostrzyk żółty (Nostrzyk lekarski, Nostrzyk zwyczajny) / Melilotus officinalis Encyklopedia ziół - Nostrzyk żółty (Nostrzyk lekarski, Nostrzyk zwyczajny) / Melilotus officinalis Encyklopedia ziół - Nostrzyk żółty (Nostrzyk lekarski, Nostrzyk zwyczajny) / Melilotus officinalis

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Surowiec jest stosowany wewnętrznie, wyłącznie jako składnik preparatów złożonych, przy chronicznej niewydolności żylnej, szczególnie w bólach nóg, uczuciu ciężkości, nocnych kurczach mięśni łydek, w obrzękach, w zakrzepowym zapaleniu żył, zespole pozakrzepowym. Zewnętrznie: Miejscowo - na wrzody, czyraki, stany zapalne skóry (jako emplastrum meliloti, czyli plaster nostrzykowy).

Przeciwwskazania:

Możliwe skutki uboczne:

Duże dawki doustnych przetworów mogą spowodować krwawienia wewnętrzne.

Ostrzeżenia:

Przetwory przyjmowane do wewnątrz należy stosować w małych dawkach i przez krótki czas. Najlepiej dostosować się do zaleceń lekarza. Dotyczy to zwłaszcza osób ze skłonnością do skaz krwotocznych i osób przyjmujących leki rozrzedzające krew (np. Aspiryna, Polopiryna). Należy ostrożnie stosować u osób z niewydolnością wątroby i nerek. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.