Ziele dziurawca, zioło pojedyncze, 50 g
3.19 zł

Ziele dziurawca, zioło pojedyncze, 50 g

Ziele dziurawca, zioło pojedyncze, 50 g
Ostatnia cena produktu
3.19 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Zioła do zaparzania

Skład

100 g produktu zawiera 100 g ziela dziurawca (Hyperici herba)

 

Dawkowanie

1 łyżkę ziela dziurawca zalać 1 szklanką wrzącej wody, przykryć i odstawić na 15 minut, przecedzić. Pić do 2 razy dziennie świeżo przygotowany napar, na godzine przed jedzeniem w celu zwiększenia wydzielania soków trawiennych.

Działanie

Pobudza wydzielanie soków trawiennych.

Wskazania

Wewnętrznie - w niewydolności wątroby, w stanach skurczowych dróg żółciowych jako środek żółciopędny, w zapaleniu błony śluzowej żołądka i jelit jako lek ściągający i przeciwzapalny.
Zewnętrznie - do okładów na trudno gojące się rany, odmrożenia, oparzenia, owrzodzenia żylakowe, ponadto do płukania jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania

Uczulenie na ziele dziurawca lub inne rośliny z rodziny Dziurawcowatych (Guttiferrae); znaczne uszkodzenie wątroby, wysoka gorączka.

 


Działania niepożądane

Przyjmowanie dawek powyżej 6 g może powodować umiarkowanie nasilone objawy ze strony układu pokarmowego, nudności, niepokój ruchowy, bóle głowy lub reakcje uczuleniowe. Mogą wystąpić także reakcje uczuleniwe na światło słoneczne oraz UV.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h