Citrosept, płyn, 100 ml
Citrosept, płyn, 100 ml
0.00 zł

Citrosept, płyn, 100 ml

Citrosept, płyn, 100 ml
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Citrosept - zastosowanie i działanie

Skład:

ekstrakt z grejpfruta

Postać:

płyn

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

uzupełnia dietę w bioflawonoidy cytrusowe

Wskazania:

Citrosept jest przeznaczony do uzupełniania diety w naturalne bioflawonoidy zawarte w ekstrakcie z grejpfruta, posiadające właściwości przeciwutleniające, wychwytujące wolne rodniki oraz wykazujące synergizm (wzajemne wzmocnienie) z witaminą C i chroniące ją przed utlenianiem.

Dawkowanie:

Doustnie. Ekstrakt należy przyjmować zawsze w postaci roztworu! Aby złagodzić gorzki smak ekstraktu należy rozcieńczyć go przynajmniej w 200 ml wody, herbaty miętowej, herbaty z melisy lub soku pomarańczowego.  W celu uzupełnienia diety we flawonoidy poleca się spożywanie Citroseptu 2 - 3 razy dziennie po 5 - 10 kropli rozpuszczonych w 200 - 250 ml płynu (najlepiej w herbacie z melisy). Warto rozpocząć od 2-3 kropli na szklankę wody, aby sprawdzić, czy nie występują objawy uczulenia. Przy pierwszych objawach grypy, przeziębienia, oraz infekcji zapotrzebowanie organizmu na flawonoidy wzrasta. Ekstrakt należy w takich przypadkach przyjmować 2 razy dziennie po 50 - 70 kropli przez ok. 3 dni.   Nierozcieńczony ekstrakt nie może mieć kontaktu z błonami śluzowymi i otwartymi ranami. Wtarcie nierozcieńczonego ekstraktu w skórę lub błonę śluzową może spowodować nawet kilkudniowe podrażnienie tkanki, pieczenie, zaczerwienienie. Jeżeli dostanie się do oczu, należy je natychmiast przemyć wodą i w razie potrzeby skonsultować się z lekarzem.   Ekstrakt z grejpfruta powinien być przechowywany w miejscu ciemnym, chłodnym i niedostępnym dla dzieci. Preparat dobrze zamknięty i chroniony przed dostępem światła wykazuje okres przydatności 36 miesięcy od daty produkcji.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.  

Możliwe skutki uboczne:

Citrosept nie wpływa na zdolność obsługi i prowadzenia maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy jesteś uczulony na owoce cytrusowe, chorujesz na cukrzycę (poziom cukru we krwi może ulec nieznacznemu obniżeniu).    Gdy przyjmujesz leki nasercowe i/lub na nadciśnienie, leki zapobiegające odrzutom przeszczepów, gdy przyjmujesz leki w związku z chorobami wątroby (np. leki stosowane przy wirusowych zapaleniach wątroby). Ekstrakt z grejpfruta (także owoc grejpfruta i sok grejpfrutowy) wpływa na wchłanianie i metabolizm niektórych leków, nie powinien więc być z nimi stosowany bez konsultacji z leczącym nas lekarzem.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie przeprowadzono badań nad wpływem ekstraktu na płód, należy więc zachować ostrożność.

Opis

Citrosept jest suplementem diety, którego głównym składnikiem jest ekstrakt z pestek, miąższu i białych części grejpfruta. 

 

Składniki

gliceryna (nośnik) 50%, ekstrakt z grejpfruta 33% ( w tym bioflawonoidy 1,15%), woda (nośnik) 17%

Wartość energetyczna 3,45kJ/0,83kcal, białka <0,01g, węglowodany <0,01g, tłuszcze <0,01g, kwasy tłuszczowe nasycone <0,01g, błonnik pokarmowy 0g, sód <0,01g; cholesterol <0,01mg, bioflawonoidy 1,5mg


 

Właściwości składników

Ekstrakt z grejpfruta łagodzi negatywne działanie wolnych rodników na organizm.

Oprócz tych właściwości flawonoidy zawarte w ekstrakcie z grejpfruta regulują równowagę mikrobiologiczną organizmu.

Zalecane dzienne spożycie

W celu uzupełnienia diety w naturalne bioflawonoidy pochodzące z grejpfruta poleca się spożywanie 2-3 razy dziennie po 10-20 kropli rozpuszczonych w 100-200ml płynu, najkorzystniej w soku owocowym lub herbacie z melisy (porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia)

W przypadku zwiększonego zapotrzebowania na bioflawonoidy ekstrakt należy przyjmować 2 razy dziennie po 50-70 kropli przez około 3 dni.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Należy zawsze przyjmować ekstrakt w rozcieńczeniu.

Producent

CINTAMANI
Młynarska 13A lok. 90
Piaseczno   
Cechy produktu
PRODUCENT