Sylicaps 100, kapsułki elastyczne, 30 szt
7.51 zł

Sylicaps 100, kapsułki elastyczne, 30 szt

Sylicaps 100, kapsułki elastyczne, 30 szt
Ostatnia cena produktu
7.51 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Preparat stosowany w uszkodzeniu wątroby spowodowanym działaniem alkoholu, leków i substancji toksycznych. Stosowany wspomagająco w przewlekłych stanach zapalnych i zaburzeniach czynności wątroby.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Sylicaps - Silibi mariani extractum siccum - zastosowanie i działanie

Skład:

suchy ekstrakt z owoców ostropestu plamistego

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

wspomaga procesy regeneracji wątroby ochronnie na wątrobę

Wskazania:

Stany po uszkodzeniach wątroby spowodowane działaniem alkoholu, leków, substancji toksycznych (np. środków ochrony roślin). Wspomagająco w przewlekłych stanach zapalnych oraz w zaburzeniach czynności wątroby. Lek nie jest przeznaczony do leczenia ostrych zatruć wątroby.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 kapsułkę 3 razy dziennie przy przewlekłych schorzeniach wątroby lub 2 kapsułki 2 razy dziennie w wypadku nasilonych dolegliwości. Profilaktycznie: 1 kapsułkę 3 razy dziennie. W przypadku zatruć kuracja powinna trwać 4 tygodnie, w schorzeniach przewlekłych - do 6 miesięcy. Możliwe jest przedłużenie czasu trwania terapii po ocenie stanu zdrowia pacjenta. Preparat wymaga systematycznego przyjmowania. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Przy stosowaniu dużych dawek lek może spowodować słabe działanie przeczyszczające. Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Ze względu na brak szczegółowych badań klinicznych leku nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.