Tinctura Cynarae Herbapol, płyn, doustny, 100ml
7.09 zł

Tinctura Cynarae Herbapol, płyn, doustny, 100ml

Tinctura Cynarae Herbapol, płyn, doustny, 100ml
Ostatnia cena produktu
7.09 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Produkt tradycyjnie stosowany w dolegliwościach spowodowanych osłabionym wydzielaniem i przepływaniem żółci oraz w niestrawności.

Skład

W 100 g produktu: Nalewka (1:5) z ziela karczocha (Cynarae herba) - 100g.
100 g produktu leczniczego stanowi macerat (1:5) z etanolem 70o z 20 g ziela karczocha. Zawiera 63-68 % (v/v) etanolu. 5 ml płynu stanowi macerat z 0,9 g karczocha.

Dawkowanie

Tradycyjnie stosuje się podany schemat stosowania:
Osoby dorosłe i w wieku podeszłym - doustnie 10 ml (2 łyżeczki) preparatu w 1/4 szklance wody, w przypadku wystąpienia dolegliwości. Stosować 3 razy dziennie.

Wskazania

osłabine wydzielanie i przepływ żółci oraz w niestrawność.
Skuteczność produktu w podanych wskazaniach opiera się wyłącznie na długotrwałym stosowaniu i doświadczeniu.

Przeciwwskazania

Stwierdzone uczulenie na karczochy i inne rośliny z rodziny Złożonych np. rumianek, arnika, niedrożność dróg żółciowych.

Działania niepożądane

W rzadkich przypadkach mogą wystapić: łagodne dolegliwości żołądkowo-jelitowe. U osób nadwrażliwych mogą wystąpić reakcje alergiczne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować w chorobach wątroby, chorobie alkoholowej, padaczce oraz u dzieci. Nie zaleca się stosowania preparatu w czasie ciąży i laktacji. Ze względu na zawartość alkoholu nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu na 2 godziny po przyjęciu leku.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 899 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus